Fēliksa konditoreja – smalkmaizītes

Pārtika un Kulinārija | 2013-02-22 12:16:51 | Konditoreja | Komentāri ()

Fēliksa smalkmaizītes – garšīgas, svaigas un glītas, radītas ar prasmīgām rokām un rūpēm par teicamu garšu. Smalkmaizītes ir lieliski piemērotas brokastīm un pēcpusdienas uzkodām, kā arī noder, lai vienkārši uz brīdi remdētu izsalkumu. Fēliksa smalkmaizītes ir maza vai vidēja lieluma konditorejas izstrādājumi, kuri ir salīdzinoši ātri pagatavojami un ātri sniedz sāta sajūtu. Smalkmaizīšu lielvalsts titulu noteikti ir pelnījusi Francija, jo gandrīz visi francūži rītu sāks ar gardu, tikko ceptu smalkmaizīti. Lai neapbēdinātu smalkmaizīšu cienītājus te pat – Latvijā, jāatzīst, ka arī te ir pietiekami plašs smalkmaizīšu piedāvājums un vietējie meistari ne ar ko neatpaliek no saviem eiropiešu kaimiņiem.

Smalkmaizītes ir mīklas izstrādājumi, tātad pamatā tās ir gatavotas no dažādām mīklām – rauga, kārtainās un smilšu mīklas. Smalkmaizītes pieder pie miltu konditorejas izstrādājumiem ar augstu uzturvērtību. Lai smalkmaizītes iegūtu savu unikālo garšu, tās tiek papildinātas ar šokolādes, kondensēta piena, augļu, jogurta un vārīta sviesta krēmiem, svaigiem un žāvētiem augļiem, sukādēm, rozīnēm, riekstiem, sviesta un miltu masas drumstalām, garšvielām un arī sāļām piedevām – sieru, sēnēm un gaļu. Fēliksa smalkmaizītēm netiek pievienotas cilvēka veselībai kaitīgas e- vielas, bet tiek izmantoti pēc iespējas dabīgāki produkti un vietējās izejvielas.

Smalkmaizītes, kā jau visi mīklas konditorejas izstrādājumi, jācep apmēram 200 grādu temperatūrā 15 – 25 minūtes, līdz tās iegūst zeltaini brūnu toni. Vislabāk garšos svaigas, tikko ceptas smalkmaizītes, kurām tieši šajā brīdī piemīt vislabākās īpašības – baudāma garša, gaisīgums, un neviļus rodas vēlme apēst vēl vienu gardo konditorejas izstrādājumu. Smalkmaizītes ieteicams notiesāt tajā pat dienā, kad ceptas, jo tām ir ierobežots derīguma termiņš. Tieši tāpēc , rūpējoties par pircēju labsajūtu un smalkmaizīšu kvalitāti, konditorejas vienmēr piedāvā tikai attiecīgajā dienā pagatavotas smalkmaizītes.

Cilvēki iecienījuši visdažādākās smalkmaizītes, kuras vienmēr ir pieprasītas: jubilejas, marcipāna, karameļu, šokolādes, magoņu, biezpiena, kafijas, kanēļa, pītās, kokosa, rozīņu, ievārījuma, ābolu, ķiršu un citu augļu smalkmaizītes. Iecienītas ir arī sāļās smalkmaizītes – buljona pīrādziņi, speķa rauši, siera un šķiņķa smalkmaizītes. Smalkmaizītes ir iemīļotas dažādos svētku galdos, jubilejās un banketos. Tās ir ļoti ērti paņemt līdzi piknikos, izbraukumos un ceļojumos. Tā kā izvēles iespējas ir neierobežotas, katrs var atrast sev vispiemērotākās garšas smalkmaizīti. Dažas no tām ir viegli un ātri pagatavojamas mājas apstākļos, bet citas iegūst savu īsto garšu tikai konditorejas izstrādājumu meistara prasmīgajās rokās.

Konditoreja

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti