Kas ir dermatovenerologs?

Veselība | 2013-02-22 11:48:41 | Dermatologs | Komentāri ()

Dermatovenerologs ir sertificēts eksperts ādas un seksuāli transmisīvo slimību (STS) jautājumos. Šī ārsta nozīme cilvēka veselības uzturēšanā ir īpaši svarīga, jo āda ir cilvēka lielākais orgāns, kurš pilda dažādas funkcija – aizsargā no apkārtējās vides ietekmes, piedalās termoregulācijā, bet pats svarīgākais – atspoguļo Jūsu veselības stāvokli organisma iekšienē. Dermatovenerologs ir ārsts, kurš pārzina vides nelabvēlīgo ietekmi uz ādu, slimību cēloņus, attīstību un diagnostikas metodes, vēlāk šīs zināšanas pielietojot slimības cēloņu noteikšanā, ārstēšanā un profilaktisko pasākumu piemērošanā.

Dermatovenerologa kompetencē ir dažādu slimību ārstēšana – psoriāze jeb zvīņēde, ādas nieze un alerģiskas reakcijas, sabiezējumi, pinnes, sausa āda, sēnīšu slimības, varžacis, tulznas un kārpas, aukstumpumpas un herpes vīrusu infekcijas u.c. Dermatovenerologs nodarbojas arī ar ļaundabīgo un aizdomīgo dzimumzīmju diagnostiku un dzimumzīmes noņemšanu. Šis ārsts spēj palīdzēt dažādu venērisko slimību gadījumos – HIV/AIDS, gonoreja, sifiliss, hlamīdijas, kondilomas u.c.. Ja Jums ir aizdomas vai kādas iepriekšminētās slimības simptomi, nekavējoties jāmeklē dermatovenerologa palīdzība. Ja pēc palīdzības vērsīsieties savlaicīgi, dermatovenerologs spēs noteikt slimību agrīnā stadijā un palīdzēs uzsākt nepieciešamo terapiju.

Jebkuras slimības ārstēšanā ir nepieciešama profesionāla palīdzība, tāpēc katram dermatovenerologam ir svarīgi nepārtraukti papildināt gan savas, gan pacientu zināšanas. Latvijas Dermatovenerologu Asociācija un Baltijas Dermatovenerologu Asociācija apvieno šīs cilvēka veselībai nozīmīgās profesijas pārstāvjus. Asociācijas nodarbojas ar pacientu izglītošanu un veicina klīniskās un zinātniskās dermatoveneroloģijas attīstību, kā arī atbalsta jauno medicīnas studentu, dermatoveneroloģijas rezidentu, ārstu un vidējā medicīniskā personāla izglītošanos dermatoveneroloģijā. Gan jauns, gan pieredzējis dermatovenerologs var papildināt savas zināšanas par jaunākajām tendencēm šajā medicīnas nozarē, piedaloties ikgadējos dermatovenerologu kongresos.

Pateicoties zinātnes un tehnoloģiskajām iespējām, dermatovenerologs spēj parūpēties par Jūsu ādu ar jaunākajām medicīnas, ķirurģijas un kosmetoloģijas metodēm, kas ievērojami paātrina ārstēšanas procesu. Dermatovenerologs konsultācijas un pārbaudes laikā noteiks vispārējo veselības stāvokli, veiks visas nepieciešamās standartprocedūras precīzas diagnozes noteikšanā. Kad noteikta diagnoze, ārsts ieteiks visefektīvāko terapiju ādas un venērisko slimību ārstēšanā. Sadarbojoties ar dermatovenerologu un ievērojot ārsta norādījumus, ievērojami uzlabojas vispārējais veselības stāvoklis un dzīves kvalitāte, kā arī turpmāk ir iespējams veikt profilaktiskus pasākumus, lai novērstu slimības atkārtošanos.

Dermatologs

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti