Labs podologs Rīgā – kā to atrast?

Veselība | 2017-05-30 12:54:53 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

Dažādas pēdu problēmas ir problēma lielai daļai no cilvēces. Izplatītākās ādas slimību formas, piemēram, ieauguši nagi, ādas sabiezējumi, kārpas vai biezi nagi ir tikai dažas no nepatīkamām un neestētiskajām ādas problēmām, kas traucē pilnvērtīgi izbaudīt gaidāmo vasaru.

Ko darīt, ja pēdām ir veselības problēmas?

Labs podologs Rīgā ir jāmeklē labākajās dermatoloģijas klīnikās. Tas ir speciālists jeb ārstniecības persona, kas ieguvis profesionālo izglītību un piedalās pacientu ārstēšanā, izglītošanā, kā arī rehabilitācijā. Podologa kompetences ir dažādas:

  • bojājumu skartas pēdas novērtēšana,
  • ārstēšana,
  • aprūpe,
  •  rehabilitācija.

Tas sevī ietver pēdas apstrādi, ja nepieciešams arī ārstēšanu ar medikamentiem, individuālu līdzekļu izgatavošanu. Podologa funkcijas ir precīza pēdas aprūpes procedūra, diagnostika, lokāli lietojamo medikamentu pielietošana, ķirurģisko manipulāciju veikšana.

Izplatītākās pēdu problēmas un slimības ir viegli ārstējamas!

Izplatītākās podologa risinātās problēmas ir ādas sabiezējumi, plaisas pēdas priekšējā daļā un papēžos, ieauguši nagi, nagu formas izmaiņas, nagu krāsas izmaiņas, varžacis, kārpas, dažādas čūlas, ādas sēnītes, nagu sēnītes, nagu sabiezējumi. Visas šīs problēmas ir relatīvi viegli atrisināmas un ārstējamas.

Nereti pacientiem ir neērti un kauns par savu pēdu stāvokli, tomēr jāatceras, ka speciālists ir uzticamības persona, kas var palīdzēt no šīs kauna sajūtas atbrīvoties un atkal atgūt pašpārliecinātību.

Vai podologs veic pedikīru?

Pedikīra meistars strādā ar veselu pēdu un nodarbojas tieši ar estētiskā skaistuma uzlabošanu. Savukārt, podologa uzdevums ir novērtēt kāju nagu un pēdas stāvokli, konstatēt izmaiņas ādas un nagu struktūrā, veikt izmeklējumus, lai pārliecinātos par pacienta veselības stāvokli.  Podologs  pārbauda spiediena sajūtas, temperatūras sajūtas, pulsa pārbaudi, ādas krāsas pārmaiņas un nagu struktūru.

Kā notiek ārstēšanas process?

Pēc diagnostikas un izmeklējumiem podologs izveido individuāli piemērotu ārstēšanas plānu, kas piemērots individuāli pacienta konkrētajam veselības stāvoklim. Ārsta kompetencē ir arī informatīvais darbs un pacientu izglītošana par veselīgu pēdu profilaksi, piemērotākajiem apaviem un pēdu kopšanas līdzekļiem, kas palīdz uzturēt pēdas lieliskā stāvoklī.

Kad pēdām jāpievērš īpaša uzmanība?

Patiesībā pēdas ir viens no nozīmīgākajām cilvēka ķermeņa daļām, jo uz tām atrodas visu orgānu miniatūras replikas  un nemitīgi stimulē to darbību. Tāpēc jo īpaši svarīgi ir par pēdām rūpēties paaugstināta riska pacientiem, kas strādā, stāvot kājās, piemēram, pavāriem, pārdevējiem, tāpat ir virkne slimības, piemēram, cukura diabēts, kas nozīmē pastiprinātu uzmanības pievēršanu savu pēdu veselības stāvoklim. 

Žeņ Šeņ

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti