Pašapziņas atgūšanai kārpas var likvidēt

Veselība | 2017-04-29 10:27:22 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

Kārpas ir ādas saslimšana, ar ko saskārušies daudzi. Vizuāli it kā tik nekaitīgie veidojumi, kas fiziskās veselības aspektā nenodara lielu postu, var iedragāt pašapziņu un pasliktināt garīgo veselību. Īpaši, ja ikdienā darbā ir biežs kontakts ar cilvēkiem, kur rokas ir daļa no vizītkartes. Nesakoptas rokas ar kārpām var radīt nepareizas asociācijas un viedokli par cilvēku. Nevajadzīgā stresa samazināšanai līdz minimumam, kārpas var likvidēt. Pieredzējis un profesionāls dermatologs no kauna sajūtas palīdzēs atbrīvoties viegli un efektīvi.                                                                                                                         

Kas izraisa kārpas veidošanos

Kārpas ir apkārtējiem lipīga un vīrusu izraisīta slimība. Galvenais iemesls kārpu veidošanai ir imunitātes trūkums un ir bīstamības signāls par tās stiprināšanu. Ja kādam no apkārtējiem uz rokām ir pat neliela trauma vai brūce un cilvēks nonāk saskarē ar kādu, kas slimo ar kārpām, inficēties ar kārpām ir  ļoti reāli. Spēcīgas imunitātes gadījumā organisms cīņā ar vīrusu var uzvarēt, taču vājas imunitātes īpašniekiem saslimt ir relatīvi vienkārši. Parasti kārpas ir nesāpīgas, radot tikai diskomforta sajūtu, bet atsevišķos gadījumos rada arī sāpes. Arī nesāpīgu ādas izaugumu gadījumā var palīdzēt kārpas likvidēšana.

Kā notiek kārpas likvidēšana

Kārpas likvidēšana ir nesāpīgs process, taču nereti neizdodas, jo prasa milzīgu koncentrēšanos. Kārpu likvidēšanas priekšnosacījums ir pacietība un secīgums, jo ļoti retos gadījumos pietiek tikai ar vienu ārstēšanas reizi vai procedūru, īpaši liela ādas veidojuma gadījumā. Izmēram kārpas ārstēšanā ir īpaša nozīme - jo lielāka izmēra kārpa, jo ilgāks ārstēšanās laiks būs nepieciešams.

Ārstēšanās kursu  un kārpas likvidēšanu nenovedot līdz galam, kārpa ataug, zaudējot gan laiku, gan līdzekļus. Kārpas likvidēšanai dermatologs klīnikā ieteiks kādu no progresīvajām ārstniecības metodēm, kā, piemēram, piesaldēšanu– krioķirurģiju, lāzerterapiju, Imikvimoda krēmu lietošanu, salicilskābes izmantošanu, kiretāžu, elektroķirurģiju, kārpas izgriešanu ķirurģiski, izoprinozīna tablešu kurss, kā arī citas ārsta izrakstītas zāles. Parasti dermatologs izveido īpašu ārstēšanas kursu, kurā iekļautas vairākas metodes.

Kārpas likvidēšana mājas apstākļos ir nepieļaujama

Dermatologi aizliedz kārpas ārstēt mājas apstākļos ar populārajām tautas metodēm, jo tās ir agresīvas, nepietiekami regulāras vai ilgstošas. Ja kārpas tiek ārstētas pašmācības ceļā, bieži vien izveidojas čūlas vai rētas, un kārpas var kļūt blīvākas vai sabiezēt. Kārpas likvidēšanu var uzticēt tikai profesionālam mediķim. 

Žeņ Šeņ

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti