Ainavu arhitekts Rita Davidaite par dabas mainīgumu un skaistumu

Drošība | 2017-03-14 10:37:06 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

“Dabas nepārtrauktais mainīgums, daudzveidīgums un skaistums dod cilvēkiem dažādas sajūtas. Savā darbā vēlos ielikt kaut ko mazliet skaistu, mazliet neparastu un mazliet patīkamu,” saka ainavu arhitekts Rita Davidaite no arhitektu biroja “GV birojs”. Cilvēks ir radīts, lai būtu kopā ar dabu, vai patiesībā – daba radīja cilvēku, lai tas sniegtu sinerģiju. Tās dotas spēks ir neatsverams eksistences un esības nosacījums. Sevišķi 21.gs., kad dzīvojam urbānā, digitālā un sociāli piesātinātā vidē. Pilsētu un lielo aglomerāciju attīstība ar milzu soļiem  tikai attīstās un palielinās, kas nozīmē, ka dabas nozīme ar milzu soļiem cilvēka dzīvē tieši pretēji – samazinās.

Diemžēl, cilvēks un daba satiekas aizvien retāk. Lai arī varbūt ikdienā to nevar pamanīt, šo tikšanos retums maina mūs un maina mūsu uztveri. Pilsētās satikšanās vieta ar dabu ir parks vai skvēriņi un lai šajās radītu īpašo klātbūtnes un īsto māju efektu, nepieciešama profesionāla ainavu arhitekta palīdzību, kas var dot tieši pašu nepieciešamāko – cilvēka un dabas tikšanos pilsētā, šajā urbanizētajā vidē. Ainavu arhitekte Rita Davidaite rada harmoniju, kas dod svarīgāko, proti, sakoptu un enerģētiski bagātu vidi mums apkārt, lai spētu izturēt milzīgo urbanizācijas spiedienu. Ainavista īpašais darbs veido tiltu uz cilvēka pamatbūtību, patīkamā un skaistā veidā, radot brīnišķīgus ainavu arhitektūras darbus pilsētas vidē.

Pilsētu ainavu arhitektūra

Tā kā pilsētās ļoti svarīgi ir izmantot katru teritorijas milimetru, ainavu arhitektūra un balanss ir sevišķi nozīmīgs. Arhitekte R. Davidate  to saprot un ikvienā projektā var ieviest svaigumu. Mūsdienās tikpat svarīgi, kā ceļot māju sagatavot būvprojektu, kurā paredzēts katrs sīkums un detaļa, ir labiekārtot teritorijas ar ainavu arhitekta palīdzību. Kāpēc tas ir nepieciešams? Tas ir profesionālis, kas ieguvis augstāko izglītību un spēj redzēt vispārējo vīziju par kopējo arhitektūru.  Tā ainavu arhitektūrā ir pamatdogma - konkrētajam projektam ir jāsaplūst ar apkārtējo ainavu un jārada dabiskuma sajūta. Sajūta, ka tieši tā arī ir jābūt un tāds arhitektoniskais risinājums ir bijis jau no pirmsākumiem.

GV biroja ainavu arhitektūra arī Liepājā

Īpaši mūsdienās vitāli svarīgi ir atrast profesionāļus, kas patiešām ar savu pieredzi un darbiem ainavu arhitektūrā ir pierādījuši, ka prot atrast sinerģiju ar dabu. Liepājā Gundara Vīksnas arhitektu biroja ainavu arhitekte R.Davidaite ir pratusi radīt tieši šo sajūtu.  GV biroja arhitekti Liepājā un Rīgas birojā strādā precīzi, skrupulozi, pārdomājot gan projekta funkcionālos, gan telpiskos aspektus un parāda dabas mainīgumu, skaistumu un izceļ tās vienkāršību.  Piemēri Kurzemē, kas runā paši par sevi ir gājēju tiltiņš Grobiņā, detālplānojums Saldū, skolas pagalma labiekārtojums, kā arī daudzi citi, ko var apskatīt mājaslapā gvbirojs.lv.

Smalkas detaļas un nianses

Ainavu arhitekti ir profesionāļi, kas ir nepieciešami, lai gūtu pārliecību par projekta ilgtspējību un funkcionalitātes nodrošināšanu. Lai iegūtu specifiskās un svarīgās zināšanas ir nepieciešama atbilstoša arhitekta izglītība, pieredze un iemaņas, jo plānojot jāparedz ikviena potenciālā problēma un mazākā detaļa-  jāparedz katrs celiņš, pa kuriem ērtāk būtu pārvietoties gājējiem, veloceliņš, ietves, ceļi, autostāvvietas.  Tam visam kopā jāveido vienots arhitektonisks stāsts. Ja ainavists projektā netiek piesaistīts, ir liels risks zaudēt naudu un laiku pēc projekta nodošanas veicot papildinājumus.

Ja iepriekš tiek paredzētas šīs smalkās detaļas un nianses ir iespējams ietaupīt būtiskus līdzekļus, jo izlabot vai papildināt labiekārtošanas darbos nepaveikto ir ļoti neekonomiski un reizēm arī krietni sarežģītāk, kā projekta sākuma stadijā. Profesionāli ainavu arhitekti ir drošības garants veiksmīgai projekta norisei.

Gūt pārliecību par GV biroja profesionalitāti un R. Davidaites spējām, zvanot 63424067 vai rakstot info@gvbirojs.lv

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti