Aizraujošas dāvanas var pārsteigt nesagatavotus

Cilvēks un Sabiedrība | 2017-03-14 11:12:09 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

Svētki, dzimšanas dienas un citi īpašie notikumi parasti patīk ikvienam, jo spēj radīt pozitīvas emocijas, prieku, ļauj just gandarījumu. Iespējams, vissvarīgākais ir tas, ka svētki un neierastās atkāpes no ikdienas rutīnas, skriešanas un stresa ļauj būt kopā ar saviem radiniekiem un draugiem. Aizraujošas dāvanas, kas saņēmējam liek just spēcīgu pārsteigumu un paliek uz mūžu atmiņā, ir katra dāvinātāja sapnis. Taču nereti šīs pozitīvās emocijas beigās rada tikai uztraukumu, jo dāvanu iegāde ir  saistīta pamatīgiem tēriņiem.

Lielā prieka cena, diemžēl, mēdz būt augsta…

Ja vari lepoties ar lielu radinieku un draugu saimi, tad diemžēl jārēķinās arī ar lieliem izdevumiem svētkos, dzimšanas dienās, vai citos svarīgos notikumos, piemēram, raudzībās, kristībās, izlaidumos un kāzās. Šajos brīžos kūp ne tikai maks, bet arī galva – jo virmo svarīgais jautājums: kā lai saplāno savas finanses, lai arī pēc jaukajiem notikumiem justos tikpat labi un jau nākošajā dienā nebūtu jāgaida nākošā algas diena? Dāvanas var radīt pamatīgu izmaksu “caurumu”.

Budžeta noteikšana un stingra sekošana tam ir atslēga sirdsmieram!

Ļoti vērtīgi jau gada sākumā ir izrēķināt, cik daudz svinību un dzimšanas dienu ir gada griezumā. Ja zināms, ka pavasara un vasaras sezonas laikā būs jāiegādājas 20 dāvanas, tad ļoti ieteicams jau iepriekš sagatavot sarakstu ar vārdiem,  kam tās būs nepieciešamas. Ideālajā variantā jau pirms iešanas uz veikalu būtu ļoti svarīgi izlemt, kāda dāvana visvairāk iepriecinātu tās saņēmēju.

Seko pati būtiskā lieta- budžets. To ieteicams noteikt jau pie apdāvināmo saraksta. Īpaši svarīgi apzinātu dāvanu budžetu  veidot vasaras aktīvajā ceļojumu un pasākumu laikā. Tad tas var kļūt par neatsveramu palīgu, jo vēlams tajā iekļaut arī ziedu, degvielas un transporta izdevumus, friziera, manikīra, ķīmiskās tīrītavas pakalpojumus, kā arī apģērbu iegādi. Parasti tieši kāzās ir būt vieni no lielākajiem izdevumiem, tāpēc budžeta noteikšana un tā izpilde var palīdzēt izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un jostu savilkšanas pēc skaistā notikuma. Dāvana kāzās var būt ne tikai nauda, pat ja tā ierakstīts ielūgumā. Radoša pieeja mēdz atmaksāties!

Par dāvināšanu jādomā laicīgi

Ļoti vēlams visus pirkums veikt , lai varētu izvairīties no tā, ka spontāni tiks nopirkts kaut kas dārgāks vai nevajadzīgs. Ļoti iespējams, ka nemaz nav jāpērk lietas, bet saņēmējs daudz  vairāk priecātos par emocionālu dāvanu, piemēram,  koncertu, teātri vai kādu citu pasākumu. Parasti pārdomātas un personalizētas dāvanas ir gandarījums ne tikai saņēmējam, bet arī tās devējam.

Arī mazas lietas rada prieku

Cilvēka prāta funkcionēšana nosaka to, ka spēj ļoti ātri pielāgoties jauniem apstākļiem. Tas arī ir iemesls, kāpēc par mazas lietas iegādi reizēm prieks var būt krietni lielāks, nekā iegādājoties kaut ko ļoti dārga un vērtīgu. Lai vairotu laimes hormonus endorfīnus un radītu vairāk prieka arī sev,  mīļi ir iegādāties mazākas, taču personalizētas dāvanas, kuru vērtība nav izmērāma naudā, bet gan emocijās.

Sagaidi svētkus ar sirsnīgu prieku

Ja esi labi sagatavojies, svētku gaidīšana var radīt lielu prieku arī sev. Ja svētkiem var sagatavoties laikus un bez uztraukuma, tad rezultāts būs priecīgs dāvanas saņēmējs, laimīgs dāvinātājs un neiztukšots maciņš, kas neliks ietaupīt uz ierastajām lietām. Svarīgākais ir ievērot savus principus gan budžetā, gan termiņos un tas atmaksāsies! 

Žeņ Šeņ

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti