Auto un nekustamā īpašuma apdrošināšanas iespējas privātpersonām

Drošība | 2015-01-22 11:22:39 | Alberts | Komentāri ()

Apdrošināt auto vai mājokli privātpersonai, būtība ir ļoti vienkārši – izvēlies vēlamo apdrošinātāju un tā piedāvājumu un uz priekšu!

Piemēram, auto apdrošināšana. Jebkurai privātpersonai (gan ne tikai, bet šoreiz par privātpersonām), kas ikdienā ar savu transportlīdzekli piedalās ceļu satiksmē, nepieciešama OCTA apdrošināšanas polise. Iegādāties to – vienkāršāk par vienkāršu. Visvieglākais veids – internetā. Izvēlies vienu no apdrošināšanas kompānijām, dodies uz mājaslapu un iegādājies OCTA uz 3,6,9, vai 12 mēnešiem. Protams, OCTA iespējams iegādāties arī caur vienu no cenu salīdzināšanas kalkulatoriem, tomēr tad jārēķinās ar starpniekfirmas nelielajiem, bet esošajiem procentiem. Arī viņi vēlas pelnīt! Bet, tā kā OCTA apdrošināšanas polises noteikumi ir standarta un visur vienādi – iegāde ir vien pāris klikšķu attālumā.

Ar KASKO polisi ir nedaudz sarežģītāk, lai arī tās iegādē jauns institūts nav jābūvē. Šeit gan eksperti lēš, ka izvēloties iegādāties KASKO savam auto, ņemot vērā, ka tā ir brīvprātīgā apdrošināšana un tās iegāde atkarīga no katra transportlīdzekļa īpašnieka paša, praktiskāk to darīt klātienē pie izvēlētā apdrošinātāja, ne internetā. Izvēloties savu auto un sevi pasargāt no neparedzētiem izdevumiem un iegādāties KASKO, nepieciešams nedaudz papētīt piedāvāto informāciju. Dažādi apdrošinātāji mēdz piedāvāt atšķirīgus nodrošinājumus un pakalpojumus. Lai gan pamatā KASKO apdrošināšanas polise ietver nodrošinājumu pret noteiktiem zaudējumus radītiem cēloņiem, atšķirīgi apdrošinātāji piedāvā dažādus papildus nodrošinājumus – diennakts palīdzības serviss, nomas auto, bezmaksas atslēgu maiņa, to zādzības gadījumā un tā tālāk. Tāpat arī apdrošinātāji var prasīt dažādus kritērijus, kādiem jāatbilst auto, lai polisi varētu iegādāties. Īsāk sakot – nepieciešama apdrošinātāju izpēte, pirms izvēlēties pie kura tad iegādāties KASKO savam auto.

Ar nekustamā īpašuma apdrošināšanu ir līdzīgi kā ar KASKO. Nepieciešama papildus informācija. Privātpersonām gan apdrošināšanas iespējas un noteikumi, iegādājoties mājokļa apdrošināšanu, ir nedaudz vienkāršāki. Parasti nekustamā īpašuma apdrošināšana ietilpst apdrošināšana pret uguns nelaimēm, dabas apstākļiem, ļaunprātīgu trešo personu rīcību un, nereti, arī saimnieciskām nelaimēm. Tāpat, mājokļa apdrošināšanā privātpersonām, nereti iekļauta civiltiesiskā apdrošināšana – ja nu gadās appludināt kaimiņu. Ar šajā gadījumā, līdzīgi kā ar KASKO polisi, dažādu apdrošinātāju piedāvājumi un polisēs paredzēto apdrošināmo risku daudzums var atšķirties, tāpat kā apdrošināšanas noteikumi un kompensāciju izmaksu noteikumi.

Katrā gadījumā, sarežģītākais solis privātpersonai vēloties apdrošināt auto vai īpašumu, ir izvēlēties apdrošinātāju, kas piedāvās pilnīgāko, izdevīgāko un apmierinošāko apdrošināšanas polisi. 

Auto un nekustamā īpašuma apdrošināšanas iespējas privātpersonām

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti