Bulciņas vai smalkmaizītes?

Pārtika un Kulinārija | 2013-02-22 12:15:50 | Konditoreja | Komentāri ()

Bulciņas ir mīklas izstrādājumi, kuri pieskaitāmi pie miltu un konditorejas izstrādājumu novirziena. Fēliksa bulciņas ir iecienīts gardums, ar kuru ātri apmierināt izsalkumu. Šobrīd ir pieejamas dažādas bulciņas – sākot no vispazīstamākajām un iecienītākajām garšām, beidzot ar pavisam oriģināliem un neparastiem garšu salikumiem. Fēliksa bulciņas tiek ceptas no visaugstvērtīgākajām izejvielām, kuras iegādātas no vietējiem izejvielu ražotājiem. Bulciņas, atšķirībā no smalkmaizītēm, visbiežāk tiek gatavotas no rauga mīklas, jo cepšanas gaitā tām ir ievērojami jāpalielinās apjomā, lai iegūtu bulciņām raksturīgo čaugano struktūru, tās nedrīkst būt drūpošas.

Bulciņas gatavo no mīklas – Fēliksa bulciņas parasti tiek gatavotas tieši no rauga mīklas. Bulciņu pagatavošanā tiek izmantots lielāks mīklas daudzums nekā smalkmaizītēs. Svarīgi ir mīklu pareizi pagatavot, jo , ja tā būs pārāk ilgi raudzēta vai tai tiks pievienots pārāk daudz sāls un cukurs, bulciņas izcepsies cietas un bezgaršīgas. Bulciņu mīklas sagatavošanā ieteicams izmantot slapjo, ne sauso raugu, jo slapjais raugs satur vairāk vērtīgu vielu un ir visoptimālākā izvēle, kura nenodara lieku kaitējumu cilvēka veselībai. Ja mīklas sagatavošana sagādā grūtības, to var nopirkt jau gatavu. No mīklas tiek veidotas vēlamā bulciņas – tā var būt vienkārši apaļas, konusveida, pus – cilindra, kliņģera vai jebkuras citas formas. Bulciņas var pildīt ar daudzveidīgiem pildījumiem – augļu džemiem un ievārījumiem, krēmiem, ogām, sēklām , riekstiem u.c. .

Turpmākajā gatavošanas procesā no raudzētās mīklas izveidotās bulciņas cep līdz tās iegūst viegli brūnu nokrāsu – apmēram 20 – 25 minūšu laikā tās būs pavisam gatavas. Tā, kā bulciņas ir viegli pārcept, ir jāseko līdzi, lai tas tā nenotiktu, jo kārdinošā siera bulciņa vienā mirklī var pārvērsties līdz nepazīšanai. Vislabāk gatavās bulciņas baudīt no rīta vai dienas pirmajā pusē, jo tad organisms vieglāk pārstrādās bagātīgo bulciņās esošo ogļhidrātu daudzumu.

Gadiem ilgi bulciņas aizņem lielāko daļu konditoreju plauktos, jo tās nekad nav zaudējušas popularitāti. Pircēji visvairāk novērtē kanēļa, magoņu, ievārījuma, riekstu , kokosa, biezpiena un siera bulciņas. Jaunas garšas apvāršņus paver bulciņas ar omāriem, anšoviem zaļumiem un paipalu olām. Šos gardumus nav ieteicams lietot uzturā pārāk bieži, bet ikviens reizēm ir pelnījis nobaudīt kādu tikko ceptu smaržīgu bulciņu, un bulciņas ir maciņam draudzīgs našķis. Vairums konditoreju cep bulciņas atbilstoši brīža pieprasījumam, tāpēc pircēju rokās tās var nokļūt tieši no cepeškrāsns – siltas un mīkstas.

Konditoreja

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti