Granulu kamīni

Mājai | 2014-01-17 16:47:16 | Granulu kamīni | Komentāri ()

Mājīguma sajūtu mājās rada siltums pie tam pavisam ideāli, ja tas nāk no moderna, telpas interjeram pielāgota kamīna. Visu kamīnu pamata sastāvdaļas ir portāls, kurtuve un dūmvads. Dzirdot vārdu portāls, pirmā asociācija, kas rodas saistās ar internetu, taču šajā gadījumā tā ir pavisam cita lieta. Par portālu sauc kamīna ārējo apvalku, respektīvi, tas ir kurtuves dekoratīvais rāmis. Portāla apdarei izmanto tādus materiālus kā metāls, kaļķakmens, marmors un citus pēc Jūsu patikas un gaumes.

 Granulu kamīni | Granulu kamīns

Kamīnu uzbūve un sastāvdaļas

Kurtuve ir iedobums, kurā sadeg malka. Kurtuves pārsvarā veido no tērauda vai čuguna kastēm ar vienu vai vairākām caurspīdīgām stikla sieniņām. Granulu kamīniem dizains gan ir savādāks, proti, raksturīgs vien stikla logs priekšējās kamīna durvīs. Ražotāji kurtuvi mēdz aprīkot ar piederumiem, kas atvieglo tās lietojumu: aizbīdni skābekļa padevei, pelnu kasti, papildus atdari, kas veicina siltumu, dūmu savācēju un ierīci, kas kontrolē kurināmā degšanas pakāpi kamīnā.

Degšanas procesa produkti tiek izvadīti no kurtuves caur dūmvadu. Lai iegūtu patiešām labu vilkmi, ļoti svarīgi pareizi ierīkot dūmvadu. Atkarībā no vēlmēm, iespējām, gaumes un ēkas tipa, iespējams ierīkot mūra, metāla un šamota dūmvadus. Mūra dūmvads ir lieliski pielāgojams istabas interjeram, bet savu sairšanas īpašību dēļ drīz zaudē savu pievilcīgo ārējo izskatu un darbības funkcijas. Līdz ar to arī garantijas laiks salīdzinoši īsāks, tikai 5 gadi. Visvairāk pieprasītie ir dūmvadi, kas veidoti no tērauda, kas ir karstumizturīgs un nerūsējošs materiāls. Metāla dūmvadiem sniegtā garantija sasniedz 10 gadus, turklāt tie ir daudz vieglāk ierīkojami nekā mūra dūmvadi. Šamots ir keramikas materiāls, ko iegūst no lielgraudainajiem un ugunsizturīgajiem māliem tos speciāli apdedzinot. Šādiem dūmvadiem ražotājs dod līdz pat 30 gadu garantiju, jo tie ir izturīgi, ugunsdroši, izturīgi pret skābju un mitruma spēku.

 

Kamīnu iedalījums

Atkarībā no kurtuves veida iedalās slēgtajos un vaļējos. Vaļējas kurtuves veida kamīni siltumu uz telpu aizvada starojuma veidā. Īsta bauda ir sēdēt uz dīvāna un skatīties uz dzīvās liesmas efektiem. Vaļējiem kamīniem konstrukcija ir vienkārša, kas samazina arī izmaksas. Ja esat izlēmis par labu vaļējās kurtuves tipa kamīnam, Jums jābūt sevišķi uzmanīgam, lai nepieļautu, ka dzirksteles izlido no kamīna kurtuves.

Slēgtā tipa kamīnu kurtuve ir aprīkota ar vārtiņiem no ugunsizturīga materiāla. Slēgtā tipa kamīni iedalās siltumu akumulējošos un kasešu tipa modeļu kamīnos. Siltumu akumulējošos kamīnus citā vārdā dēvē par kamīnkrāsnīm. Darbība balstās uz talka materiāla izmantošanu, kura siltumietilpība vairāk kā divas reizes pārsniedz mūra kamīna siltumietilpības līmeni. Kasešu kamīnos siltums vairojas pārsvarā konvekcijas ceļā, kad karstais gaiss, kas uzkrājas starp kaseti un apdari ar gaisa vadu starpniecību tiek nogādāts vairākās telpās, tātad apsilda ne vieni vien istabu. Trūkums ir tas, ka pēc izslēgšanas istabas īsā laika periodā atdziest.

Pēc kurināmā veida iedalās malkas, gāzes un granulu kamīnos. Granulu kamīni ir samērā jauns kamīnu veids, kuros kā kurināmo izmanto bioloģisko kurināmo – granulas. Tie aprīkoti ar automātisku granulu piegādi no kamīna tvertnes līdz kurtuvei. Granulu kamīnus visbiežāk izmanto dzīvojamo istabu apgādāšanai ar siltumu. Kamīna siltumnesējs ir uzkarsētais gaiss un uguns veidotais siltuma starojums, kas telpā ielavās caur kamīna dekoratīvo aizsargstiklu.

 Granulu kamīni GreenEcoTherm

Granulu kamīnu sniegtās priekšrocības

Ērti pieejams kurināmā veids. Granulas, atšķirībā no fosilajiem kurināmajiem, ir daudz vieglāk iegūstamas, turklāt arī maksā lētāk. Lai nodrošinātu kamīnu ar pietiekamiem granulu krājumiem, granulas nav speciāli jāpasūta no ārzemju kompānijām, jo tās diezgan plašā piedāvājumā pieejamas tepat Latvijā, piem., no SIA Grandeg.

Oglekļa neitrāls. Koksnes granulas izceļas ar vēl kādu priekšrocību, proti, tās rada ļoti maz izmešu un skaitās oglekļa neitrālas. Protams, kad tiek sadedzinātas koksnes granulas, atmosfērā tik un nonāk ogleklis, bet ne tik daudz, kā lietojot par kurināmo dabasgāzi, ogles vai šķidro kurināmo.

Salīdzinoši tīrs dedzināšanas process. Dedzinot granulas izdalās daudz mazāk pelnu, īpaši jau tāpēc, ka granulu kamīni aprīkoti ar speciāliem ventilatoriem, kas degšanas procesā nodrošina vienmērīgu gaisa plūsmu un nerada ne dūmus, ne tik daudz pelnu. Tādējādi šie kamīni ir apkārtējai videi draudzīgi un piedāvā augstu komforta līmeni, jo to tīrīšana ir pavisam vienkārša.

Ērta kamīnu uzpilde ar kurināmo. Granulu kamīniem ir speciālas tvertnes, kurās var pievienot granulas, kas paredzētas visas dienas vai pat vairāku dienu degšanai. Lieli, komerciālā tipa granulu kamīni ar sarežģītāku konstrukciju, kas ir arī izmērā masīvāki, var uzglabāt vēl vairāk granulu, kas nozīmē, ka kamīna uzpildīšana ar kurināmo notiek ļoti reti. Šis ir lielisks arguments, kāpēc granulu kamīni ir labāki par malkas katliem un kamīniem – Jūs varat uzpildīt kamīnu un vairs neraizēties par to, vai tas nav izdzisis.

Ekonomisks. Granulas ir daudz lētākas nekā fosilais kurināmais vai elektrība. Mājas apsildei var izvēlēties arī vairākus apsildes veidus, piem., ar granulu kamīnu apsildot vien dažas istabas, nevis visu māju, jo tad tas izmaksās lētāk.

Ērta montāža. Granulu kamīni ir pieejami dažādos izmēros un dzīvojamās mājas apsildei paredzētie modeļi parasti ir nelieli. Tādējādi tie neaizņem daudz vietas un arī to montāža ir samērā vienkārša un ērta. Tiesa, to, kur atradīsies kamīns nosaka telpas tehniskais plānojums, proti, kur atrodas vai kur labāk izbūvēt izeju dūmvadam. Montāžas darbus vislabāk atstāt speciālistu ziņā, jo tad nebūs jāsaskaras ar kādām neplānotām problēmām, turklāt parasti montāžas uzņēmumi sniedz arī garantiju šiem montāžas darbiem un pēcapkalpošanu, kas vēl vairāk atvieglo kamīna uzturēšanu un apkopi.

 

Granulas kā kurināmais resurss

Ražojot koksnes granulas jāievēro prasības, kas noteiktas attiecībā pret kvalitātes atbilstības normām. Kā obligāta prasība, kas jāievēro ir tikai tīru izejvielu lietošana, tās nedrīkst saturēt piedevas, ķīmiskus piemaisījumus. Jau gatavajām granulām jābūt gludām, noturīgām, bez citiem svešķermeņiem sastāvā.

Skaidu granulas ir pārāks kurināmais nekā fosilais kurināmais, jo tās ir ekoloģiski tīras un nerada nekādus kaitīgos izmešus. Izvēle par labu granulām finansiāli atmaksāsies jau pavisam neilgā laika periodā. Tā kā pieaug neatjaunojamo enerģijas resursu cenas, granulu izmaksas nav nemaz tik augstas. Jūs dodat savu ieguldījumu apkārtējās vides saglabāšanā, ja kā kurināmo resursu izmantojat granulas. Turklāt tās pieejamas no vietējiem ražotājiem, kas procesā izmanto vietējā tirgū pieejamos izejmateriālus.

Kamīnos izmantojamas augstākas kvalitātes granulas, jo tās ražotas tikai no pašas augstākās kvalitātes izejvielām. Augstākās kvalitātes granulas ir dabīga koka krāsā, piemīt patīkams aromāts, kas dod signālu, ka nav pielietoti ķīmiskie elementi.

Tagadnē kamīns kļuvis par atmosfēras radītāju mājās. Kamīns visbiežāk ir privātmāju īpašnieku bonuss, jo pilsētas dzīvokļos parasti cenšas iztikt ar centrālo apkuri. Savā iztēlē uzburiet auksta, sniegota ziemas vakara ainu. Kopā ar saviem vistuvākajiem un mīļākajiem cilvēkiem sēžat un malkojat karstu tēju. Kamīna uguns izstaro siltumu katrā mājas stūrītī, apkārtējie ir mierīgi un kopā ar Jums priecājas par uguns rotaļām kamīnā. Ja vēlaties īstenot šo fantāziju, tad kā sākuma solis ir kamīna uzstādīšana.

 Granulas

Granulu kamīnu plašās izvēles iespējas Latvijas tirgū

SIA „COMMODUS” pārstāv apkures jomu Latvijā, paralēli sadarbojoties ar Eiropas labākajiem siltuma iekārtu ražotājiem. Serviss nebeidzas ar katla uzstādīšanu, kompānijas prātīgie un zinošie speciālisti neaizmirsīs ne par vienu klientu, jo sniegs pēcpārdošanas apkopes pakalpojumus. SIA COMMODUS piedāvājumā sastopams GreenEco Therm granulu kamīns. Karstā gaisa granulu krāsns modelis PS 9Pony/PS9D ir automatizēts mehānisms, kas izmanto 6 milimetru lielas koksnes granulas. Krāsns domāta nelielu laiku māju, veikala ēku vai krodziņu apkurei, ja vien apsildes platība nepārsniedz 90 kvadrātmetrus.

Modernā dizaina konstrukcija dod iespēju izvēlēties krāsniņas krāsu vai izvietot uz tās kādus ornamentālus zīmējumus. Tā ir iespēja ātri, vienkārši un veikli rast risinājumu, lai kamīnu iekļautu kopējā telpas interjerā. Sadarbojoties un konsultējoties ar Eiropas labākajiem ražotājiem, veidotas krāsniņas sastāvdaļas. Roku darbs atmests pateicoties ierīkotajai mehāniskajai granulu piegādei no piltuves līdz sadegšanas kamerai. Krāsns nodrošina regulāru siltuma piegādi un dzīvā uguns tajā rada mājīguma un romantikas noskaņu. Varētu likties, ka dzīvā uguns rada papildu uguns risku, taču kamīns aprīkots sevišķi droši, lai saimnieks justos neapdraudēts. Dizaina krāsas ir četras: pelēka, sarkana, zelta un sudraba, taču katrai no tām iespējams pasūtīt visa veida nokrāsas, piemēram, tumšāku vai gaišāku, ar lielāku spīdumu vai arī mazliet blāvāku. Krāsns jaudas amplitūda robežās no 3,5 līdz 9 kilovatiem. Cenas sākot no 1465 EUR līdz 1607 EUR.

„EKOLIESMA” nodarbojas ar granulu apkures iekārtu pārdošanu visās Baltijas valstīs. Uzņēmuma plāns ir sekmēt granulu piegādes servisu visā Latvijas teritorijā, popularizējot granulu apkuri kā ekonomiskāko, ekoloģiskāko un ērtāko apkures veidu. Kompānijai rūp vide, kurā dzīvojam, tāpēc svarīgi to tīru saglabāt nākamajām paaudzēm, ko veidos mūsu bērni jau ar savām ģimenēm. EKOLIESMA saviem pircējiem piedāvā itāļu uzņēmumu „Extraflame” un „Edilkamin” granulu apkures kamīnus. Abiem uzņēmumiem ir milzīga un ilggadēja pieredze granulu kamīnu ražošanā, dizaina izstrādē un projektu sastādīšanā. Gadiem ilgi mantotā pieredze kļuvusi par galveno faktoru kāpēc uzņēmumi tiek uzskatīti par pašiem labākajiem visā pasaulē. „Extraflame” radītie inovatīvie rezultāti ļāvuši kamīnu apkures jomai pacelties jaunos augstumos. Ar digitālā kontroles paneļa funkciju iespējams sekot līdzi iekārtas darbībai, kā arī var uzstādīt grafiku, kad kamīns iedegas automātiski un uztur līmenī vēlamo temperatūru. Slinkākie droši var izvēlēties granulu apkures kamīnu, kas vadāms ar tālvadības pulti. Extraflame un Edilkamin ražoto iekārtu klāsts ir patiešām raibs, katram no tiem iespējamas variācijas apdares materiālu un aprīkojuma izvēlē. Pie SIA EKOLIESMA var iegādāties granulu kamīnus gaisa apsildei un granulu kamīnus centrālapkurei. Izvēli var izdarīt starp Rosy un  Graziosa granulu kamīniem gaisa apsildei, bet centrālapkurei paredzētie kamīni pārstāv tādus modeļus kā Idroflexa, Duchessa Idro, Elisir Idro, Prestige, Lucrezia Idro, Montreal.

„ARTEL” ir itāļu ražotājs un ņemot vērā produkcijas funkcionalitāti, augsto drošības līmeni un daudzveidīgo dizainu, ko atzinuši klienti visā pasaulē, tas ieņem vienu no pirmajām vietām Eiropā pēc pārdotā granulu apkures kamīnu apjoma. Artel kamīni pielietojuma ziņā vispusīgi, jo izmantojami kā pamata apkures avots vai arī kā papildinājums centrālajai apkurei. No degšanas procesā saražotā siltuma daudzuma atdod aptuveni 94 procentus, kas ir lielisks efektivitātes rādītājs. Sevišķi piedomāts ir pie drošības normām, jo konstatējot kādas novirzes, kamīns izslēgsies automātiski. Reakcija notiks uz paaugstinātu temperatūru vai gaisa spiedienu dūmvadā, kā arī temperatūras pārkāpumu granulu uzglabāšanas tvertnē. Artel piedāvājumā ietilpst visdažādākās dizaina līnijas: Elite, Class, Easy, Slim,  Elite ir kamīni, kas vienā ierīcē apvieno modernu dizainu un visaugstāko efektivitāti. Kamīns ir ļoti ērti izjaucams, kas atvieglo tīrīšanas darbus. Iebūvēta tvertne, kas domāta, lai kamīns pildītu arī gaisa aromatizētāja un mitrinātāja funkcijas. Tradition paredzēts klientu segmentam, kas savā interjerā vēlas saglabāt vai ieviest no jauna senatnes un vēsturisko elpu. Tradition apvieno senatnes paražas, kas iestrādātas ārējā izskatā un modernos mehānismus kamīna iekšējā daļā. Visi modeļi darbināmi ar tālvadības pulti. Šaurām telpām sevišķi piemēroti Slim līnijas granulu apkures kamīni, jo dziļums sasniedz tikai 25 centimetrus. Kaut gan tas paredzēts šaurām telpām, tomēr granulu tvertnes ietilpība sasniedz pat 19 kilogramus. Arī šis modelis darbināms ar tālvadības pulti un ir vadāms elektroniski.

 

Nosacījumi izvēloties granulu kamīnus

Ar siltuma starojumu un konvekciju notiek telpas apkurināšana, ja mājā ierīkots kamīns. Apsildīta tiek tikai platība pie kamīna, ja lieto siltuma starojuma metodi. Konvekcijas atbalsta punkts ir gaisa pārvietošana pa vertikāli. Tas ir krietni efektīvāks par siltuma starojuma izsniegto siltuma daudzumu. Jebkurš nama tēvs vēlēsies, lai tiktu apsildīta pēc iespējas lielāka telpa, kas ir vēl viens no aspektiem, lai kamīna lietošana būtu praktiska. Ja iespējams no kamīna iekārtas vietas izstaigāt cauri visām telpām, atgriežoties pie krāsns, tad arī kamīna siltums spēs izplatīties tāpat.

Izvēloties kamīnu jāņem vērā ne tikai vizuālais iespaids, bet lietderīgi paraudzīties uz tehniskajiem parametriem. Viens no nozīmīgākajiem tehniskajiem parametriem, ko vērā ņems saimnieks ir kurtuves jauda. Kurtuves jauda piemērojama apkurināmās telpas platībai, respektīvi, 2 – 10, kas nozīmē, ka uz 100 kvadrātmetriem nepieciešama vismaz 20 kilovatu liela spēja.

Pirms telpā ievietot kamīnu, jāpārskata tās funkcijas, tehniskās iespējas, kā arī telpas platība pret kamīna apjomu. Visai lielā telpā ielikts mazs kamīns neizskatīsies estētisks un glīts. Telpas lielajā platībā kamīns vizuāli pazudīs un nespēs pilnībā attaisnot saimnieka vēlmes attiecībā pret sagaidāmo siltuma līmeni. Rīkojoties otrādi un lielu kamīnu ierīkojot šaurā telpā, tas izskatīsies lieks un smagnējs, turklāt istabā pastāvīgi turēsies augsta temperatūra. Atkarībā no kamīna uzdevuma to var novietot gan telpas vidū, tādā veidā vizuāli sadalot platību, vai arī stūrī, lai iegūtu vairāk brīvas telpas istabā.

No kurtuves izmēra atkarīgs vai kamīns piebūvējams pie pašas grīdas virspuses. Angļu tipa kamīnus ar lielu kurtuvi un izmēriem tiešām jābūvē pie grīdas, bet kurtuvi vislabāk būtu pacelt no grīdas virspuses uz augšu, lai nodrošinātu ērtāku piekļuvi. Kamīnu ar mazāku kurinātavu iesaka uzstādīt aptuveni 40 centimetru distancē no grīdas. Kamīna dizains jāizvēlas jau pēc istabas interjera izveides un realizēšanas, lai nebūtu jālauza galva par to kā pieskaņot mēbeles vai citas iekārtas. Biežāk tiek mainītas mēbeles nevis kamīns, tāpēc pēc iespējas dziļāk jāizvērtē un jāpārdomā kamīna dizains, lai izvēli nenāktos nožēlot. Pati pirmā pazīme, ko ievēro izvēloties kamīnu ir portāla ārējais izskats. Bet izskats var būt maldinošs un neattaisnot vēlmes. Gadās, ka moderns kokgriezums izrādās vien parasta plastmasa, tāpēc, lai nejustos apkrāpts, cenai pienāktos būt zemākai. Pat cilvēks, kurš ir zinošs un orientējas kamīnu sfērā, bieži vien izdara kļūdas vajadzīgā modeļa izvēlē. Vislabākais variants ir lūgt speciālista palīdzību, kurš veiks nepieciešamās kalkulācijas, ņems vērā telpas specifikāciju, tajā pašā laikā uzklausīs klienta vēlmes, kas saistītas ar apkures kamīna piemērošanu.

Granulu kamīni

Raksta autors

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti