Ja interesē skaistumkopšana – jākļūst par speciālistu!

Stils un Mode | 2017-03-14 11:02:35 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

Ja interesē skaistumkopšana, noteikti ir vērts izmantot kādu pieejamajām mācību iestādēm un kļūst par speciālistu. Latvijā iespējams iegūt vairāku līmeņu izglītību šajā nozarē, jo pieejama gan arodizglītība, gan augstākā izglītība. Visa nozare iedalās 4 daļās- matu, nagu, ķermeņa un sejas kopšanā. Matu nozare piedāvā mācīties par frizieri, modelētāju vai frizūru modelētāju.

Savukārt, ja interesē nagu kopšana, var kļūt par nagu kopšanas, manikīra un pedikīra speciālistu, kā arī apgūt nagu dizaina un modelēšanas prasmes.  Ķermeņa kopšanas nozarē iespējams apgūt ķermeņa kosmētisko masāžu, kļūt par SPA meistaru vai pirtnieku. Sejas kopšanas nozare piedāvā kļūt par vizāžistu, kosmētiķi, grimētāju vai skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā. Ir mācību iestādes, kas piedāvā arī vizuālā tēla stilista profesiju. Bet kāda gan ir atšķirība starp tik bieži dzirdētajām profesijām – vizāžistu, grimētāju, kosmetologu un skaistuma kopšanas speciālistu?

 

Skaistumkopšanas nozare nav iedomājama bez vizāžista, grimētāja un kosmetologa

Vizāžists parasti strādā skaistumkopšanas salonos, kur ar dekoratīvās kosmētikas palīdzību koriģē sejas vizuālo izskatu, izveidot noteiktam pasākumam atbilstošu tēlu. Būtībā vizāžists veido pasākumam nepieciešamo tēlu, procesa laikā:

  • Konsultē klientu par grima izvēli;
  • Sagatavo sejas ādu grima uzklāšanai;
  • Novērtē klienta sejas ādas stāvokli un uzklāj grimu;
  • Izvēlas piemērotus materiālus.

Savukārt, kosmētiķi var saukt par skaistuma terapijas speciālistu un ārstniecības persona. Kosmētiķis nosaka sejas un ķermeņa ādas kosmētisko diagnozi, apstrādā un kopj ādu, veic dažādas kosmētiskās procedūras. Kosmētiķis ir atbildīgs par to, lai atrastu klientam piemērotāko veidu sejas un ķermeņa ādas uzlabošanai. Speciālists veic dažādas kopšanas un tīrīšanas procedūras, masku uzlikšanu, masāžas, kā arī ir tiesīgs darboties ar kosmētiskajām procedūrām paredzēto aparatūru un sniegt citus kosmētiska rakstura pakalpojumus, piemēram, var uzklāt meikapu, veikt uzacu korekciju, vaksāciju.

Grimētājs un skaistumkopšanas speciālists

Profesionāls grimētājs sadarbojas un  dzīvē realizē pasūtīto skatuvisko, māksliniecisko un arī kino tēlu veidošanā, grimē seju, ķermeni, kā arī veido matu sakārtojumus. Grimētāji parasti strādā modes un dažādos korporatīvajos projektos, kā arī teātrī, televīzijā, kino. Jāņem vērā, ka grimētājs ir specializācija nevis pamatprofesija!

Savukārt, skaistumkopšanas speciālista amatu var iegūt tikai tad, ja saņemta pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība. Būtībā speciālists ir jau ārstnieciska persona, kas strādā ar kosmētikas produktiem un medicīniskajām un kosmetoloģiskajām tehnoloģijām, kas nozīmē, ka var strādāt ārstniecības iestādēs un skaistuma salonos.

Žeņ Šeņ

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti