Kā Tev var palīdzēt ādas ārsts?

Veselība | 2013-02-22 11:27:06 | Dermatologs | Komentāri ()

Āda ir ķermeņa ārējā sega, kas aizsargā dziļāk esošos audus un orgānus no dažādu faktoru iedarbības, piedalās vielmaiņā un termoregulācijā. Āda ir lielākais ķermeņa orgāns – tās kopējā virsma cilvēkam ir apmēram 2 kvadrātmetri. Viena no tās svarīgākajām funkcijām ir cilvēka veselības stāvokļa un iekšējo orgānu darbības atspoguļošana. Kā jebkuram citam orgānam, arī ādai ir iespējamas dažādas saslimšanas, bojājumi un izmaiņas – šādā gadījumā āda nespēj funkcionēt pilnvērtīgi.

Lai atgūtu ādas veselību un skaistumu ādas problēmu un slimību gadījumā, nepieciešams meklēt kvalificēta speciālista – ādas ārsta palīdzību. Ādas ārsts veic apskati un nosaka diagnozi, uz kuru balstoties tiek piemeklēta visefektīvākā un konkrētajam gadījumam piemērotākā terapija. Ievērojot norādījumus, ko sniedzis ādas ārsts, pacienta ādas stāvoklis uzlabojas, notiek atveseļošanās.

Daudzi cilvēki, kas vēlas uzlabot savu ādas stāvokli un rast risinājumu ādas problēmām, ādas ārsta apmeklējumu aizstāj ar tautas metodēm vai draugu un paziņu ieteiktiem ārstniecības līdzekļiem. Bieži vien šo pašrocīgo darbību rezultātā ādas problēmas netiek ārstētas vai pat gluži pretēji – kļūst vēl akūtākas. Piemēram, struteņu sula tiek izmantota kā līdzeklis kārpu likvidēšanai. Šāda metode var prasīt mēnešus, turklāt, tā kā pastāv 150 dažādi kārpu veidi, tā bieži vien nedod gaidītos rezultātus.

Ādas ārsts jeb dermatologs ir vienīgais speciālists, kurš spēj profesionāli novērtēt un uzlabot ādas stāvokli un risināt jau esošās vai potenciālās problēmas. Dažreiz ārējie simptomi, kas parādās uz ādas, ir daudz nopietnāku slimību indikators. Tikai ādas ārsts ar attiecīgo izglītību, pieredzi un nepieciešamo aparatūru var noteikt precīzu diagnozi un, galvenais, izstrādāt efektīvu ārstēšanas plānu.

Terapija, ko noteicis ādas ārsts, atšķiras dažādu ādas problēmu gadījumā. Mūsdienās ādas stāvokļa uzlabošanai tiek izmantots moderns medicīnas aprīkojums, ķirurģijas un kosmetoloģijas metodes. Ādas ārsts ne tikai ārstē un likvidē nopietnas ādas slimības, bet arī konstatē un atšķir ļaundabīgus ādas veidojumus no labdabīgiem. Tipisks piemērs ir dzimumzīmes, kuras ir svarīgi pārbaudīt speciālista klātbūtnē, lai izvērtētu to iespējamo attīstību un kaitīgumu.

Ja uz ādas ir pamanīti nepazīstami un aizdomīgi veidojumi, novērotas ādas stāvokļa izmaiņas, jāmeklē ādas ārsta palīdzība: http://dermatologs.com/adas-arsts.html. Ja vēršanās pēc palīdzības notiek savlaicīgi un tiek rasts vispareizākais un efektīvākais risinājums, ādas veselības stāvoklis ievērojami uzlabojas, tā kļūst skaistāka. Pateicoties šīm izmaiņām, tiek ievērojami uzlabots pacientu vispārējais veselības stāvoklis, veicinot labsajūtu un dzīves kvalitātes paaugstināšanos

Dermatologs

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti