Kādus viatmīnus lietot imunitātes stiprināšanai rudenī un ziemā?

Veselība | 2015-11-19 14:34:15 | Igors Dubro | Komentāri ()

Ja nav ne jausmas, ko vislabāk lietoto imunitātes stiprināšanai, esi bez bēdu – šoreiz piedāvājam apskatu par to, kādi tad ir svarīgākie vitamīni, kas vislabāk palīdzēs tavam ķermenim tieši šajā gadalaiku maiņas periodā.

 

Vai jūti, ka paliek grūtāk koncentrēties uz darbu vai mācībām, vakarā trūkst spēka?

Tad īstie vitamīni, kas tev jālieto, būs B grupas, it īpaši vitamīns B12. Ne velti tas pazīstams kā ‘’enerģijas vitamīns’’ – tas nepieciešams organisma dzīvības funkciju uzturēšanai un enerģijas uzturēšanai. Bieži vien tieši gadalaiku maiņas apvienojumā ar nesabalansētu uzturu vai apgrūtinātu vitamīnu uzsūkšanos noved pie virsrakstā minētajiem simptomiem, kas ir ļoti raksturīgi vitamīna B12 trūkumam organismā. Neuztraucies, šo trūkumu ir viegli izlabot – dodies uz tuvāko aptieku un iegādājies šī vitamīna tabletes vai kompleksos vitamīnus, kuru sastāvā ir B12.

 

Vai ir problēmas ar ādu, matiem, nagiem (piem. tie paliek sausi)?

Tad jālūko kompleksie vitamīni, kuru sastāvā ir A vitamīns. Tas palīdz nodrošināt veselīgu ādu, zobus, šūnu membrānu un asu redzi. Dažreiz šī vitamīna trūkums noved pie redzes grūtībām tumšā, krēslainā laikā. Bieži vien A un D vitamīniem piedēvē līdzīgas īpašības – abi uzlabo imunitāti un darbojas kopā. Lietojot A vitamīnu ir svarīgi pārliecināties vai tev nepietrūkst arī D vitamīna, bez kura A vitamīns nespēj uzsūkties organismā. Tieši šī iemesla dēļ ieteicams iegādāties kompleksos vitamīnus, kuru sastāvā ir abi no minētajiem vai arī dzert parastos A un D vitamīnus vienlaicīgi.

Papildu A vitamīna devu vari uzņemt arī pamainot ēšanas paradumus. Māte daba kā zinādama piesātinājusi ar to dažādas rudens veltes un ne tikai, piemēram, ķirbjus, papriku, aknas, mencu aknu eļļu, arī sieru. Lai vitamīns uzsūkties pavisam ideāli, par ļaunu nenāks arī neliela deva cinka un selēna!

Ātri un ērti vitāminus var iegādāties interneta aptiekās, piemēram, mana izvēle ir Apotheka interneta aptieka!  

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti