Kas ir kūkas?

Pārtika un Kulinārija | 2013-02-22 12:17:47 | Konditoreja | Komentāri ()

Kūkas nebūt nav tikai 21. gadsimta gardums, jo tās pazina jau vikingi, kuru kūkas līdzinājās dažādu garšu maizēm. Kūku cepšanas tradīcijas turpināja grieķi , kuri bija prasmīgi siera kūku gatavotāji, bet senie romieši aizsāka saldo kūku un kūkas pamatnes mīklas pagatavošanas tradīcijas. Līdz mūsdienām šī konditorejas izstrādājuma pagatavošanas tradīcijas ir tik ļoti attīstījušās, ka kūkas var gatavot izmantojot tūkstošiem garšīgu recepšu. Arī kūku dekorēšana ir īpašs kūku radīšanas posms.

Kā kūkas pagatavo?

Kūku pagatavošanas veidi ir ļoti dažādi – tās pamato var veidot gan no mīklas, gan citām izejvielām – piemēram jogurta, krēmu un marcipāna masas. Visbiežāk tiek izmantota no olām, miltiem, rauga vai cepamā pulvera pagatavotas mīklas, kurām pievienots sāls, cukurs un piens. Tā var būt gan smilšu, gan kārtainā un rauga mīkla. Kūkas tiek pildītas ar putukrējumu, augļu, jogurta, biezpiena, šokolādes un vārītajiem sviesta krēmiem, kuriem var tikt pievienotas krāsvielas un augu valsts izcelsmes ekstrakti īpaša izskata un garšas iegūšanai. Kūkām papildus tiek pievienoti svaigi un žāvēti augļi, ogas un rieksti, kuri tikai papildina un atsvaidzina kūkas garšas nianses. Gatavošanas gaitā kūkas iegūst dažnedažādas formas. Kūkām pat ir formu iedalījums – tās var būt kvadrātvieda, apaļas, piliena , ruletes un konusa veida, kā arī mini izmēra kūciņas, kuras arī pie mums mēdz dēvēt par „cupcakes”. Kad kūkas ir ieguvušas vēlamo garšu un formu, seko nākošais nozīmīgas solis – kūkas dekorēšana.

Kūku dekorēšana

Tāpat kā kūku pildījumiem, arī dekorēšanas veidiem ir neskaitāmas variācijas. Dekorēšana var aprobežoties arī tikai pūdercukura pārkaisīšanu un izkausētas šokolādes glazūru, bet tās nebūt nav vienīgās izvēles iespējas. Kūkas dekorē arī ar sarežģītiem šokolādes, īpaši tam paredzētu krēmu un cukura masas zīmējumiem, pārkaisot tās ar maza izmēra konfektēm un krāsainiem cukura graudiņiem. Iecienīts kūku dekorēšanas veids ir askētisks augļu kārtojums vai vienkārši smalki sadrupināti rieksti. Kad kūkas ir noformētas, tās var tikt pasniegtas gan kā uzkoda, gan gards deserts. Šāds našķis ir iecienīts ikdienā un svētku reizēs, īpaši bērnu ballītēs, jo tās garšo visiem un ir ātri notiesājamas.

Izcept kūkas paša spēkiem var ikviens, bet to pagatavošanas sarežģītības pakāpe svārstās no pavisam vieglas līdz profesionāla konditora prasmju līmenim, bet sarežģītība nav šķērslis, jo konditoreju prasmīgie darbinieki piedāvā tiešām plašu kūku izvēli. Kūkas tiek gatavotas atbilstoši visām gaumēm, un ikviens var būt pārliecināts, ka konditoreju piedāvājumā būs iecienītās biezpiena, kārtainās, šokolādes, augļu, ķiršu, jogurta un jebkuras citas kūkas.

Konditoreja

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti