Kredīts biznesam līdz 54 000 latu

Bizness un Finanses | 2013-09-12 13:23:57 | Kristiāns Patmalnieks | Komentāri ()

Hipotēku banka sniedz atbalstu jaunajiem uzņēmējiem biznesa uzsākšanā. Kļūstot par Starta programmas dalībnieku, iespējams saņemt kredītu biznesam līdz 54 000 latu.

Par programmas dalībnieku var kļūt:

·         ikviens Latvijas iedzīvotājs, kam ir ideja biznesa uzsākšanai, tai skaitā, bezdarbnieks;

·         jaundibinātais komersants;

·         esošais komersants, ja tas nolēmis uzsākt jauna produkta ražošanu vai pakalpojuma sniegšanu.

Pavisam tiek atbalstīti projekti līdz 60 000 latu, bet ja kredīta summa biznesa uzsākšanai nepieciešama lielāka par 5 000 latu, tad dalībniekam jārēķinās ar 10% līdzdalību. Biznesa kredītam tiek noteikta fiksēta procentu likme. Tās apjoms atkarīgs no projekta lieluma un tā riska. Fiksētās procentu likmes intervāls ir no 5-9%. Aizdevums jāatmaksā 8 gadu laikā.

Ja dalībnieks vēlas, tad ir iespēja uzņēmumā iesaistīt arī citas fiziskas vai juridiskas personas kā komercsabiedrības līdzīpašniekus, ja to kopējais daļu skaits nepārsniedz 25%. 

Lai saņemtu nepieciešamo kredīta summu biznesa uzsākšanai, jāņem vērā, ka aizdevumi netiek piešķirti:

·         nepilngadīgām personām;

·         personām, kurām ir aktuāls parāds Valsts ieņēmumu dienestā, parādnieku reģistros vai Latvijas Bankas kredītu reģistrā, kas dzēsts pēdējos 2 mēnešos;

·         personām, kas darbojas vai nolēmusi darboties kādā no programmas neatbalstāmajām nozarēm, t.i., zivju audzēšana, zvejniecība, vēžveidīgo pārstrāde, lauksaimniecības produktu ražošana un pirmapstrāde, apdrošināšanas, banku un finanšu pakalpojumi, transportlīdzekļu iznomāšana, operācijas ar nekustamo īpašumu, azartspēles un derības, ieroču ražošana, ieroču piegāde un tirdzniecība, tabakas un alkoholisko dzērienu ražošana un tirdzniecība, kravas transporta pakalpojumi.

 

Lai kļūtu par Starta programmas dalībnieku un saņemtu kredītu biznesa uzsākšanai, tuvējā Hipotēku bankas filiālē vai Atbalsta programmu konsultāciju centrā jāiesniedz šādi dokumenti: pieteikums dalībai programmā, biznesa idejas apraksts, finansiālā atbalsta / aizdevuma pieteikums, naudas plūsmas grafiks. Dokumentu paraugi pieejami Hipotēku bankas mājas lapā www.hipo.lv

Kredīts biznesam līdz 54 000 latu

Kristiāns Patmalnieks

Kristiāns Patmalnieks

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti