Pastiprināta svīšana vairs nav apgrūtinājums!

Veselība | 2015-01-22 11:04:34 | Alberts | Komentāri ()

Pārmērīga svīšana, kā ikdienas problēma, ir novērojam 3 – 4% visas pasaules iedzīvotāju. To mēdz iedalīt trīs veidos un tā var izpausties kā miegā, tā nomodā, turklāt, nav nepieciešama pilnīgi nekāda fiziska slodze, lai cilvēks sāktu pārmērīgi svīst, justos nekomfortabli un tā sāktu justies arī apkārtējie. Ar hiperhidrozi slimie cilvēki nekad nevar paredzēt, kad sāksies slimības izpausmes. Sviedri var tecēt ar strūklu, pilnībā bez jebkāda acīm redzama iemesla, kā arī sabojāt apģērbu un kopumā likt justies nekomfortabli gan sev, gan apkārtējiem.
Kas īsti ir sviedri?

Sviedri regulē ķermeņa temperatūru un termoregulāciju kopumā, kā arī izvada vielmaiņas procesā radušās vielas no ķermeņa iekšienes. 99% sviedru sastāvā ir ūdens, bet pārējās vielas sviedru sastāvā ir amonjaks, urīnskābe, holesterīns, taukskābes un tamlīdzīgas vielas. Aromāts, kas visbiežāk ir ļoti nepatīkams, un ko var pamanīt pie sviedru izdalīšanās, ir saistīts ar ķermeņa higiēnu. Vidēji cilvēks diennaktī mēdz izsvīst nepilnu litru sviedru, savukārt smagas fiziskas slodzes vai sporta aktivitāšu rezultātā, šis daudzums var pieaugt pat līdz 4 litriem stundā. Sviedri bojā apģērbu un kopumā liek justies nekomfortabli, tādēļ ikviens, kuram pastiprināta svīšana ir traucējoša, meklē iespēju, kā ar to cīnīties.
Kā var cīnīties ar sviedru izdalīšanos?

Paldies Dievam, mēs dzīvojam laikmetā, kad pastāv daudz un dažādi veidi, kā cīnīties ar sviedru izdalīšanos un  novērst smaku, kas rodas pat tad, ja tiek lieliski ievērota ķermeņa higiēna. Dezodoranti un antiperspiranti ir vieni no populārākajiem līdzekļiem cīņai ar sviedriem, savukārt tie, kuri ikdienā saskaras ar hiperhidrozi un svīst vairāk kā citi cilvēki, izmanto nedaudz savādākus līdzekļus, jo parastie, veikalā nopērkamie dezodoranti nebūs gana efektīgi un piemērots risinājums šādai problēmai. Protams, ka vienmēr svarīga ir elementāra higiēna, lai sviedru smaka nebūtu izteikta, nomācoša un traucējoša sev un apkārtējiem.  Bet kā ar pārmērīgu svīšanu cīnīties efektīgā veidā?
Botulīna injekcijas

Vairāk kā 25 gadus medicīnas un skaistumkopšanas pasaulē strādājošie ir pazīstami ar kādu līdzekli, ko pirms ļoti daudziem gadiem bija grūti saistīt ar skaistumkopšanu un kur nu vēl ar medicīnisku manipulāciju veikšanu. Botulīns ir toksīns, kas parasti rodas no baktērijām, kas pārsvarā atrodamas nepareizi uzglabātos gaļas produktos. Daudzi nezinās, ka pavisam neliela deva šī toksīna spēj radīt ļoti lielas veselības problēmas ikvienai dzīvai būtnei, taču uztraukumam nav pamata. Kosmetoloģijā un medicīnā tiek izmantota tikai ļoti atšķaidīts toksīna veids līdz ar to, tas nav tik bīstams, kā oriģinālajā koncentrācijā. Pastiprināta svīšana parasti ir novērojama pēdās, plaukstās vai pierē. Kad tiek noteikta vislielākā problēmzona, tajā tiek veiktas injekcijas, kas aptur sviedru izdalīšanos konkrētajā ķermeņa vietā un cilvēks tiek atbrīvots no šīm neērtībām uz laiku līdz pat 8 mēnešiem. Vairāk informācijas: botulinainjekcijas.lv

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti