Portatīvais dators un apsvērumi tā iegādei!

Datori un Tehnoloģijas | 2014-02-03 23:33:38 | Ainārs Bajārs | Komentāri ()

Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, kad mūsdienu tehnoloģijas ierīces kļūst aizvien mazākas, plānākas un vieglākas, arī portatīvie datori paliek daudz mobilāki. Jau labu laiku portatīvais dators tiek lietots kā stacionārā datora alternatīva, jo klēpjdatori kļūst arvien jaudīgāki un spēj izpildīt arī sarežģītas darbības, piem., izmantot sarežģītas grafikas programmatūras darbā vai spēlēt apjomīgas datorspēles, kas arī prasa lielu grafisko veiktspēju. Ikvienam, kam portatīvais dators nepieciešams nopietnam darbam, labāk samaksāt vairāk, bet iegūt jaudīgu modeli, tikmēr pārējiem parasti pietiek ar veikumu, ko piedāvā vidusmēra klases portatīvā datora tips.

Portatīvais dators, kas atbilst tieši Tavām vajadzībām

Šajās dienās portatīvā datora iegāde var būt daudz grūtāka, nekā varētu likties. Tas tāpēc, ka mūsdienu tirgū tiek piedāvāti tik ļoti atšķirīgi datoru modeļi no tādiem ražotājiem kā Packard Bell, Acer, Asus, Dell, HP, Samsung, Lenovo u.c. Portatīvo datoru ražotāji sniedz iespēju portatīvos datorus konrētām vajadzībām, konrētām lietotāju grupām, piem., iedalot datorus dažādās klasēs: multimedijiem un spēlēm, mācībām un ikdienai, biznesam u.tml.. Vēl mūsdienās ir nopērkami arī neticami plāni un viegli portatīvo datoru modeļi, kas tiek dēvēti par Ultrabook, vai arī portatīvie ar skārienjūtīgu monitoru.

Ko ieteicams ņemt vērā, izvēloties portatīvo datoru:

*Displejs - klēpjdatori pieejami ar dažāda izmēra displejiem, no kuriem biežāk lietotais izmērs ir 15.6 ", bet lielā klāstā pieejami arī lielāki un mazāki modeļi. Parasti šis apsvērums ir svarīgs, īpaši, ja pastāvīgi ceļojat vai pārvietojaties un vēlaties, lai portatīvais dators ir pietiekami ērts. Savukārt tie, kas lielākoties lieto portatīvo kā stacionāro datoru, bez problēmām var iegādāties lielāku, tātad arī ne tik vieglu modeli.

*Kapacitāte - datora kapacitāte vienmēr būs svarīgs apsvērums iegādājoties jebkuru datoru. Kritēriji, kas būtu jāņem vērā - operatīvā un cietā diska (HDD) kapacitāte. Lielākā daļa cilvēku parasti pērk portatīvo datoru ar iespējami apjomīgāku cieto disku, piem., 750GB, bet papildus failu uzglabāšanai lieliski noder ārējie cietie diski.

*Procesors - lai portatīvais strādātu pēc iespējas ātrāk, darbojoties pat ar lielām vai sarežģītas grafikas programmām, vajadzīgs pietiekami jaudīgs procesors. Lielai daļai datorlietotāju pietiekami piemērots būs modelis, piem., ar Intel Pentium procesoru, tikmēr multimediju vajadzībām labāk iegādāties procesoru ar Intel Core i3 un uz augšu. 

Nosauktie kritēriji ir tikai daži no tiem, kas svarīgi portatīvā izvēlē. Vislabāk veikt papildus izpēti internetā vai lūgt palīdzību  kādam zinošam draugam, īpaši, ja pērkat savu pirmo portatīvo datoru.

Ienāc interneta veikalā Asusshop.lv un apskaties portatīvo datoru piedāvājumu, pieejami arī Asus viedtālruņi un planšetdatori, kā arī cita Asus datortehnika!

Ainārs Bajārs

Ainārs Bajārs

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti