Tetovējumu noņemšana

Veselība | 2013-02-22 12:05:38 | Dermatologs | Komentāri ()

Tetovējums ir zīmējums, kuru ar tetovēšanu izveido uz cilvēka ādas. To panāk, bojājot ādas virsslāni ar durošu instrumentu palīdzību un ievadot ādas dziļākajā slānī pigmentu saturošas vielas. Visbiežāk sastopami ir amatieru, profesionālie un kosmētiskie tetovējumi. Pastāv arī tetovējumi, kurus cilvēks ieguvis nelabprāt – piemēram, traumas vai medicīniskie tetovējumi.

Pat ja sākumā tetovējums izskatās pievilcīgi un tā „nēsātājs” ir apmierināts ar ķermeņa rotājumu, pēc kāda laika var rasties vēlēšanās no tā atbrīvoties. Šajā gadījumā ir ļoti noderīgi zināt, ka mūsdienās pastāv dažādi tetovējumu noņemšanas veidi.

Agrāk tetovējumu noņemšana bija saistīta ar paliekošām rētām, kuras palika nevēlamā zīmējuma vietā. Lai atbrīvotos no tetovējuma, tika izmantotas nesaudzīgas metodes, piemēram, piededzināšana, slīpēšana, kodināšana vai pat ķirurģiska iejaukšanās, kas savukārt neizbēgami izraisīja ādas bojājumus. Mūsdienās tiek izmantotas tādas tetovējumu metodes kā izgriešana, dembrāzija, kosmētiskā tetovējuma veidošana virs tetovējuma un lāzerķirurģija. Plaši izmantotās lāzeriekārtas tiek uzskatītas par salīdzinoši efektīvu tetovējumu  noņemšanas metodi.

Lai arī mūsdienās lāzeriekārtas kļūst arvien jaudīgākas, tomēr tetovējumu noņemšana ar lāzeru ir ilglaicīga, nereti sāpīga, turklāt lāzera tehnoloģija garantē augstvērtīgus rezultātus tikai melnas, zilas un purpurkrāsas noņemšanai. Tetovējums var tikt noņemts pilnībā vai arī padarīts gaišāks. Ņemot vērā iepriekš minētās lāzeriekāru nepilnības, joprojām tiek meklēti jauni, kvalitatīvi tetovējumu noņemšanas veidi. Tā, meklējot efektīvāku veidu, kā ļaut cilvēkiem atbrīvoties no nevēlamiem vai apnikušiem ādas zīmējumiem, ASV tika izstrādāta arī jauna Cynergy tetovējumu noņemšanas tehnoloģija, kad tetovējuma izvadīšana notiek ar ķīmiskas reakcijas starpniecību.

Kad tiek veikta tetovējumu noņemšana, vērā tiek ņemti vairāki svarīgi parametri: tetovējuma vecums, tintes sastāvs, krāsu daudzums, dziļums, tetovējuma izmērs un pat tā atrašanās vieta. Pirms procedūras dermatologs izstrādā plānu, kādā notiks tetovējuma noņemšana. Rezultāts ir atkarīgs gan no izvēlētās metodes, gan paša tetovējuma – ādā ievadītajām sastāvdaļām un krāsām.

Daudzi tetovējumu nēsātāji ar laiku izlemj, ka vairs nevēlas šo ādas zīmējumu. Ja ir pieņemts lēmums atbrīvoties no šīs „rotas”, ir svarīgi izvēlēties efektīvu tetovējuma noņemšanas metodi. Lēmumu par tetovējuma noņemšanu ieteicams apspriest ar ādas ārstu, lai izvēlētos procedūru, kas atstāj vismazāko rētu rašanās iespēju un garantē augstvērtīgāko rezultātu.

Dermatologs

Raksta autors

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti