Uzzini visu galveno par parfimēriju!

Stils un Mode | 2014-02-05 16:56:51 | Ainārs Bajārs | Komentāri ()

Smaržas var likties vilinošas, kad tiek sajusts šis aromāts momentā, kad kāds ar tām paiet mums garām, taču viens no galvenajiem kritērijiem izvēloties smaržas ir notestēt tās uz savas ādas, jo kā zināms, katram cilvēkam aromāts ir savādāks. Testēšana ir arī tik pat svarīga tādēļ, pēc kāda perioda, smaržas var izmainīties un svarīgi ir saprast, vai šīs izmaiņas ir patīkamas un netraucē un smaržu īpašniekam ir patīkamas. Liela nozīme ir arī klimatam, kurā dzīvojam. Kā zināms, smaržas aukstākā klimatā labāk noturās, savukārt mitrā un siltā temperatūrā tās ir intensīvākas un pamanāmākas. Vēl jo vairāk aktuāli ir arī tas, kāds aromāts piemīt lietojamajiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, jo dažādu aromātu sajaukums var būt nepatīkams ne tikai smaržu lietotājam, bet arī apkārtējiem.

Ēterisko eļļu jaukšana ir delikāts darbs un tam ir jāpiesaista visa uzmanība. Ēteriskās eļļas secīgi pēc kārtas sajauc proporcijās, lai izveidotu patīkamu aromātu. Ja nepieciešams aromātu pastiprināt, tiek veidots vēl viens aplis līdz kamēr nepieciešamais stiprums ir iegūts. Ja pamatā tiek izmantotas divas eļļas, tad vajadzīgās eļļas piepilina dubultā. 

Cits svarīgs faktors smaržu radīšanā ir ēterisko eļļu gaistamība, jeb tas, cik ātri kāda no sastāvā esošajām eļļām izgaro. Pilnībā visām smaržu tapšanā iesaistītajām eļļām ir jāsader starpā ir jābūt saderīgām. Ja tā nav, tad nepieciešams kādu no eļļām samainīt. Eļļas iedala virsnots eļļā, vidējās nots eļļā, bāzes eļļā un tamlīdzīgi.

Dažādi smaržu piedāvājumi - http://www.parfumexpress.lv

Runā, ka klasika nekad nemirst. Klasika būs vērtīga visās sfērās – sākot ar filmām un beidzot ar smaržu pasauli. Klasiskas smaržas piedāvā tiem klientiem, kas savu izvēli tā īsti nevar vēl  definēt. Kā atpazīstamas klasiskās smaržas var minēt Chanel No.5, ko divdesmitajos gados radīja modes ikona Koko Šanele. Klasiskajās smaržās iesaista tādus aromātus kā sandalkoku, rozi vai jasmīnu. Šie aromāti ir tie, kas ir piemēroti katram dzīves gadījumam.

Parfimērijas pasaule ir ārkārtīgi interesanta, jo spēj apvienot dažādus aromātus vienā tā, lai mēs justos enerģētiski un labi. Tāda iemesla dēļ, ka ziemā nākas vairāk slimot, tad ārkārtīgi piemēroti būs dažādi aromāti, kas savā smaržas buķetē iekļauj augļu aromātus. Nav noslēpums, ka citrusaugļi satur daudz C vitamīnu, tieši tādēļ citrusaugļu aromāts ir viens no izplatītākajiem un pieprasītākajiem parfimērijas pasaulē, tam izdodas arī uzmundrināt smaržu velkātāju un labi noturas. Apelsīni, citroni, greipfrūti un laims ir ļoti sulīgi ne tikai garšas, bet arī smaržas ziņā, un tie parasti atgādina vasaru, kad ir saulains un lielisks laiks. Izmantojot, citrusaugļu aromātu, varam likt savam ķermenim kaut nedaudz justies kā siltā vasaras dienā.

Ainārs Bajārs

Ainārs Bajārs

Raksta autors

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti