Viena liela (kafijas) pupiņa...

Mājai | 2017-08-31 08:23:09 | Elīna Ciunele ♪ | Komentāri ()

Kafija nāk no dažādām pasaules malām. Un mēs to izbaudām – tas ir viens no mūsu ikdienas priekiem, vājībām un, pat varētu teikt, atkarībām. Tiesa, tādām patīkamākām. Cilvēks ar būt atkarīgs no daudz kā un neviena atkarība jau nav laba – ne no saldumiem, ne ēdiena, ne kafijas, ne arī jebkurām citām (iepriekš nosauktās gan ir daudz nekaitīgākas par citām). Un tomēr – arī mana ik rīta atkarība ir kafija.  

Laba, stipras kafijas tase no rīta (melna, bez cukura, uzmundrinoša). Dienas vidū – balta kafija ar nedaudz cukura. Savukārt vakarā, ja vēlos, kārtīga liela baltas un saldas kafijas tase. Lūk, arī dienas laikā varam dzer dažādu veidu kafiju. Savukārt tad, ja jāstrādā vēlu vakarā – melna un stipra kafija ir tieši laikā – lai palīdzētu atvairīt miegu un nogurumu un spētu paveikt vajadzīgo darbu. Kafijas ir dažādas, tāpat, kā ikdienas uzdevumi un cilvēki, kas tos veic.

 

Un tomēr, ar laiku apnīk vārīt, apliet vai pirkt kafejnīcās kafiju. Noskatoties dažus video, palasot internetā un ievācot informāciju – sāku saprast, ka kafijas automāta iegāde būtu labs ieguldījums manā kafijas „atkarībā”. Tiesa, sapratu arī to, ka, lai iegādātos labu kafijas automātu, kas spēs apmierināt manas vēlmes pēc labas kafijas, nepieciešams kvalitatīvs aparāts (par kuru vispirms jāievāc nepieciešamā informācija). Par kafijas automātiem zinu – nu mazliet vairāk, nekā par auto uzbūvi. Respektīvi – tuvu nullei ir manas zināšanas šajā lauciņā. Tātad, jārokas un jāmeklē informācija internetā. Ko nu kurš pircis, kāds modelis labāk derējis, nu gan jau kādam ir tādas pašas, līdzīgas vēlmes, kā man – kafijas pagatavošanas vēlmēs un visticamāk, atradīšu nepieciešamo informāciju. Kafijas automāta iegāde interneta veikalā arī neliekas slikta doma – ja reiz visa vajadzīgā informācija ir tur, gan jau arī interneta veikalā būs pieejami man vajadzīgie modeļi.

Nekļūdījos. Turklāt, iegādāties lietas internetā ir vienkāršāk. Piemēram – vispirms noskaidroju visu vajadzīgo informāciju, par to, kādu automātu vēlos – pierakstīju kritērijus un kategorijas, iespējamos modeļus un funkcijas. Tad nu meklēju starp interneta veikalu piedāvājumiem. Tur esošie modeļu apraksti (ko aparāts spēj veikt un kā darbojas), ir gana izsmeļoši, lai es spētu salīdzināt ar to, kas ir manā sarakstā – ko vēlos es. Daudz vienkāršāk, nekā staigāt ar lapu rokā pa veikaliem un meklējot vajadzīgo, klausoties pārdevējos un mēģinot atcerēties, ko nu kurš modelis spēja. Nē, skatīties internetā un salīdzināt rakstīto ir daudz vieglāk, nekā klausīties stāstītajā. Izmantojam savas iespējas – lai iegūtu sev labāko, piemērotāko.

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti