Ātrākās motocikla tiesības – labākajā moto skolā

Auto un Moto | 2017-09-29 17:01:55 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

Motocikli nevienu neatstāj vienaldzīgu, tie vai nu patīk, vai nepatīk un pat kādam iedzen bailes. Pēc CSDD klasifikatora, motocikls ir divriteņu mehāniskais transportlīdzeklis, kuram var būt blakusvāģis, motora tilpums ir 50 m3 vai lielāks un maksimālais ātrums pārsniedz 45 km/h. A kategorijas tiesības parasti ir otrā iegūtā apliecība, kas nozīmē, ka braucēji ir pieredzējuši braukt ar vieglo automašīnu, pārzina noteikumus un ir pilnvērtīgi ceļu satiksmes dalībnieki.

Motociklu īpašā burvība un kā to realizēt dzīvē

Ātrākās motocikla tiesības iegūstamas vairāku ekonomiski izdevīgu aspektu dēļ –

  • motocikls sniedz citur neiegūstamas emocijas, jo brīvība, dinamika un dzinēja spēks nav salīdzināms ar citiem pārvietošanās līdzekļiem;
  • motocikls ļauj pārvietoties krietni ātrāk, ļauj aizmirst par satiksmes sastrēgumiem
  • vieglāk novietot spēkratu stāvēšanai;
  • ar motociklu visbiežāk braukt ir krietni lētāk, kā ar vieglo automašīnu.

Protams, motocikla tiesības nozīmē arī lielāku atbildības sajūtu ne tikai par sevi, bet arī par apkārtējiem satiksmes dalībniekiem. Protams, svarīgākais, braucot ar motociklu, ir ievērt drošību. Veicot dažādus manevrus, biežāk kā vadot vieglo automašīnu ir jāskatās spoguļos. Ieteicams skatīties arī pār plecu, jo motociklu spoguļi ir salīdzinoši nelieli, šis papildus manevrs palīdzēs veiksmīgi izvairīties no “aklajiem punktiem”.

Savukārt, lietus laikā arī var komfortabli un droši braukt, tikai jāizvēlas piemērots apģērbs un jābrauc uzmanīgāk, pastiprināti sekojot līdzi zīmēm un kopējai ceļu satiksmei. Par šo aspektu nereti dzirdami aizspriedumaini izteicieni. Vienīgais, kas jāievēro - noteikti jāizvairās no straujas gāzēšanas vai bremzēšanas un krustojumos vēl lielāka vērība jāpiegriež zīmēm un labāk divreiz pārliecināties, ka citi braucēji ir pamanījuši motociklu un ievēro “Dodiet ceļu” zīmi.

Svarīgi ir tas, ka motocikli ir vieglāki par automašīnām, ko var izmantot, lai redzētu tālāk. Ja Tev ir motocikla tiesības un mocis, par vienu no lielākajām problēmām var kļūt svīšana, sevišķi, ja jābrauc pilsētas satiksmē karstās dienās. To palīdz atrisināt piemērots apģērbs, kas ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem.

Motocikla tiesības atšķiras no kategorijas

Motociklu pasaule ir ārkārtīgi plaša, tāpēc ikviens var izvēlēties sev piemērotāko transporta līdzekli pēc dzinēja jaudas. Ir A kategorija, A1, A2 un AM kategorija. Tiesību iegūšanas periods ir sākot no 16 gadu vecuma mazākās kubatūras transporta līdzekļiem. A kategorijas tiesības iegūstamas vien no 24 gadu vecuma. 

Žeņ Šeņ

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti