Breguet brenda pulksteņi – 4 lietas, kuras Tu par tiem nezināji

Bizness un Finanses | 2018-11-09 16:15:00 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

Neatkarīgi no tā, vai Tu esi aizrautīgs rokaspulksteņu fans un, iespējams, pat kolekcionārs, vai arī uztver laikrāžus par pašsaprotamiem aksesuāriem, grūti iedomāties, ka nebūtu dzirdējis par slavenajiem Šveices pulksteņiem, kas populāri visā pasaulē. Parasti šajā valstī darinātos laikrāžus min, runājot par augstāko kvalitāti. Ļoti iespējams, ka starp labākajiem brendiem visā pasaulē esi dzirdējis pieminām arī Breguet. Aplūkosim četras lietas, kuras Tu, iespējams, nezināji par šo zīmolu.

Pulksteņu rādītāji ir tik īpaši, ka kļuvuši par stila ikonu.

Lai arī var teikt, ka katra šī uzņēmuma pulksteņmeistaru izgatavotā detaļa ir īpaša, ekscentriskie pulksteņu rādītāji ir starp atpazīstamākajām daļām. Slaidie, perfekti izstrādātie rādītāji ir radīti jau ļoti sen tālajā 1783. gadā, kad tos pirmo reizi izgatavoja Abraham-Luis Breguet, un kopš tā laika kļuvuši par laikrāžu stila ikonu.

Reine De Naples kolekcijas iedvesma bija pulkstenis, kurš tika radīts Napoleona Bonaparta māsai Karolīnai, Neapoles karalienei.

Šis īpašais laikrādis tika radīts 1810. gadā un bija īpaši paredzēts Napoleona māsai. Šī kolekcija sastopama arī mūsdienās, un tās modeļi veidoti ar to pašu sievišķību un izsmalcinātību, kāda tika ielikta pašā pirmajā kolekcijas izlaidumā. Ja arī Tevi ieinteresējuši šīs vai kādas citas kolekcijas Breguet brenda pulksteņi, ielūkojies Eiropā lielākajā juvelierizstrādājumu un luksusa pulksteņu katalogā Chrono.lv.

Marija Antuanete bija uzticamākā un spilgtākā Breguet pulksteņu patronese, un viņa pēc tiem ilgojās pat, būdama aiz cietuma restēm.

Šī zīmola reputācijas veidošanā vēl pirms Napoleona māsas īpaša loma bija tieši karalienei Marijai Antuanetei. Viņa ne tikai iegādājās daudzus no Šveices pulksteņu modeļiem, bet arī ieteica tos Parīzes augstākās sabiedrības pārstāvjiem, izsmalcinātiem pils viesiem un iepazīstināja ar pulksteņiem visu karaļvalsti. Pat tad, kad karaliene tika notiesāta un atradās cietumā, viņa pieprasīja “vienkāršu Breguet pulksteni”.

Ikoniskā guilloché ciparnīca ir īsts meistardarbs.

Kas padara šī zīmola laikrāžus tik ievērojamus? Atbilde slēpjas to detaļās. Ap 1786. gadu brenda radītājs sāka saviem modeļiem pievienot zelta un sudraba ciparnīcas, kas veidotas īpašā dizainā. Tā saucamā guilloché ciparnīca ātri vien kļuva par Breguet pulksteņu firmas zīmi. Tā ietvēra vairākas, neticami smalkas detaļas, kas bija īsts augstākās klases mākslas darbs – baudījums acīm, ko bija radījuši talantīgi pulksteņmeistari.

Žeņ Šeņ

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti