CARTIER – karaļu juvelieris un juvelieru karalis

Stils un Mode | 2014-11-19 18:50:20 | Alberts | Komentāri ()

CARTIER ražo un izplata juvelierizstrādājumus un pulksteņus. Slavenā kompānija radusies 1847. gadā un par to jāpateicas Louis-François Cartier. Viņa ģimenes pārvaldībā kompānija atradās līdz 1964. gadam, šobrīd galvenā ražotne atrodas Parīzē un to pārvalda kompānija Compagnie Financière Richemont SA. CARTEIR atpazīstamību veido vairāki slaveni izstrādājumi – gan juvelierizstrādājumi, gan rokas pulksteņi. 1847. gadā komercreģistrā par firmas dibinātāju Louis-François Cartier bija ierakstīts: „rada juvelierizstrādājumus, dažādas modernas rotaslietas, jaunumus". Talantīgs un uzņēmīgs juvelieris spēja nelielu juvelieru darbnīcu pārvērts par jaunu ideju dzimšanas vietu, kuru atzinīgi augstdzimušas personas visā Eiropā.

 

CARTIER kolekcijas

20. gadsimta sākums iezīmēja ar uzņēmuma spožo un augstvērtīgo dārglietu dzimšanu, kuras bija pazīstamas ar nosaukumu „virteņu stils”. Juvelierizstrādājumu un pulksteņu ražotāj kompānijas kolekcijas raksturo mīlestība pret stingrām līnijām, bet labas zīmējuma virtuozitātes un tehniskās prasmes ļāva Louis-François Cartier izveidot savu personīgo eleganto briljantu stilu. Savukārt Art Deko rotaslietas raksturo eleganta vienkāršība, formu lakonisms un izmeklēti dekoratīvie līdzekļi. Kolekciju pulksteņi atspoguļo ģeometriskumu, estētiku, eleganci un gaumi, kuru iecienījuši gan vīrieši, gan sievietes. 

Uzņēmums ir izstrādājis vairākas kolekcijas, kuras ietver pulksteņus, ādās izstrādājumus un citus aksesuārus:

►      Happy Birthday

►      Trinity de Cartier

►      LOVE

►      Panthère de Cartier

►      Santos de Cartier

►      Caresse d'orchidées par Cartier

►      Tank Française

►      Pasha de Cartier

►      Collection les must

►      Paris Nouvelle Vague

Uzņēmums ir izveidojis arī daudzus oriģinālus pulksteņu modeļus, bet klasiskās kolekcijas ir šādas :

►      Calibre de Cartier

►      Pasha de Cartier

►      Ligne 21 de Cartier

►      Tank

►      Santos de Cartier

►      Baignoire

►      Tonneau

►      Ballon Bleu de Cartier

 

Leģendāra un karaliska produkcija. Par leģendāru kļuvis 1940. gadā radītā piespraude (pantera) „Bestiary”, rotas lietu pasaulē savu vietu iekarojusi arī briljantu kaklarota, kuru kopīgi radījuši Bhupinder Singh un Maharaja of Patiala. CARTIER leģendārā kvalitāte izsenis apbūrusi karaliskās ģimenes un slavenības. Anglijas karalis Edvards VII par kompāniju izteicies „ CARTIER ir karaļu juvelieris un juvelieru karalis”. Savai kronēšanai 1904. gadā, Karalis Edvards VII pasūtīja 27 diadēmas, bet kompānijai piešķīra karalisko ordeni (royal warrant). Līdzīgi apbalvojumi sekoja arī no augstākajām aprindām un karaļnamiem Spānijā, Portugālē, Krievijā, Serbijā, Beļģijā, Rumānijā, Ēģiptē, Albānijā, Monako u. c. 1938. gadā Anglijas princesei Elizabetei tika pasniegts Cartier ražotais pasaulē mazākais pulkstenis.

 

Pirmais praktiskais rokas pulkstenis pasaulē. Uzņēmums 1904. gadā radījis arī pirmo praktisko rokas pulksteni – „Santos”. 1904. gadā pie Louis Cartier ieradās brazīliešu lidotājs Alberto Santos- Dumont, kurš sūdzējās par neērtajiem kabatas pulksteņiem, kuri lidojot ir neērti un nepraktiski. Izdzirdot šādu viedokli, kompānija izstrādāja pirmo vīriešu rokas pulksteni, kurš atbilda pilotu vajadzībām – to apliecināja ne tikai Santos –Dumont, bet arī citi klienti.

 

CARTIER fonds un muzejs

Šogad, 2014. gadā, 30. dzimšanas dienu svinēja Cartier fonds (Fondation Cartier)  Parīzē. Luksusa juvelierizstrādājumu kompānijas Cartier paspārnē tas tika izveidots jau 1984. gadā, bet muzejs tika atvērts tieši desmit gadus vēlāk - 1994. gadā, ar mērķi radīt telpu, kurā tiktu eksponēti ievērojamāko mūsdienu mākslinieku darbi. Šis fonds joprojām tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem filantropiskajiem projektiem Francijā. 

Ēkas projektēšana tika uzticēts pazīstamajam Francijas arhitektam Žanam Nuvēlam, un šobrīd Cartier fonds ir viens no respektablākajām un atzīstamākajām mūsdienu mākslas institūcijām Francijā, Parīzē. Fonda krājumā ir vairāk nekā 900 mākslas darbi, ko radījuši aptuveni 250 mākslinieki. Iespaidīgā ir arī ēkas arhitektūra - stikla un tērauda celtne izceļas ar caurspīdīgumu, radot sajūtu, ka starp ēkās ārpusi un iekšpusi faktiski nepastāv robežas. Viens no tās unikālākajiem elementiem ir vairāk nekā 200 gadus vecs ciedra koks, kas Nuvēla izpildījumā lieliski iekļaujas ēkas arhitektoniskajā risinājumā tā, it kā tur būtu atradies vienmēr. Jubilejas pasākumu centrālais notikums bija izstāde – process “Spilgtās atmiņas” (Vivid Memories), kuras ietvaros no 10. maija līdz pat septembrim ik pa diviem mēnešiem muzejā tika izstādīti vēl neredzēti, pavisam jauni mākslas darbi. Pārstāvēto autoru vidū bija gan japāņu modes dizainers Isejs Mijake (Issey Miyake), kurš fonda dārzā sadarbībā ar Artemide radīja īpašu gaismas instalāciju, gan Marks Ņūsons un Deivds Linčs, kurš dārzā izveidoja teātra atmosfēru, demonstrējot jaunas filmas.

 

Ekskluzīvās mīlestības aproces „LOVE”

CARTIER radījis slavenību vidū iecienītu rokas sprādzi „LOVE”, kura vidēji maksā aptuveni 10 000 ASV dolāru, atkarībā no tā, kāds metāls un dārgakmeņi izmantoti rotaslietas radīšanā. Šī aproce tika radīta jau 1969. gadā (dizaineris Aldo Cupillo), tāpēc apbrīnojami, ka arī šodien tā ir ļoti iecienīta un kļuvusi jau par klasiku. Vizuāli tā līdzinās viduslaiku „nevainības jostai”. Šai aprocei ir īpašs aiztaisīšanas un atvēršanas mehānisms – to var izdarīt tikai ar ierīci, kura ir iekļauta komplektācijā, tāpēc šī mīlestību apliecinošā aproce nevar tik vienkārši pazust vai noslīdēt no rokas. Atslēga bieži vien atrodas tikai pie partnera, kurš šo aproci ir pasniedzis kā dāvanu - iekārta ķēdītē kaklā u.tml. CARTIER piedāvā vairākas šīs aproces variācijas – 18 karātu dzeltenā zelta, rozā un baltā zelta, kā arī ar dažāda izmēra un vērtības dārgakmeņiem. Dārgākie eksemplāri var sasniegt 50 000 EUR.

Slavenības, kuras nēsājušas šo CARTIER aproci:

►    Tā piederējusi amerikāņu aktrisei un bijušajai modelei Kameronai Diazai (Cameron Diaz), kura filmējusies tādās Latvijā pazīstamās filmās kā "Maska" (The Mask), "Mana labākā drauga kāzas" (My Best Friend's Wedding), "Šis un tas par Mēriju" (There's Something Abou tMary). Vēl ir filmējusies filmās "Čārlija eņģeļi" (Charlie's Angels), "Čārlija eņģeļi: Pilna jauda" (Charlie's Angels: Full Throttle), "Vaniļas debesis" (Vanilla Sky), "Ņujorkas bandas" (Gangs of NewYork) un "Līdz džekpots mūs šķirs" (What Happens in Vegas).

►    „Love” greznojusi arī amerikāņu aktrises Evas Mendesas (Eva Mendes) roku, kura Vēl ir filmējusies filmās 2 Fast 2 Furious, Hitch, We Own the Night un The Spirit, bet 2008. gadā piedalījās ASV prezidenta Baraka Obamas prezidenta vēlēšanas kampaņā.

►    Arī pasaulslavenā amerikāņu aktrise Dženifera Anistone (Jennifer Aniston), kura milzīgu atpazīstamību izpelnījās, filmējoties populārajā seriālā "Draugi" (Friends), par ko saņēmusi vairākus prestižus apbalvojumus. Tāpat arī piedalījusies daudzās pazīstamās Holivudas filmās, piemēram, "Bruce Almighty", "The Good Girl", "The Break-Up" u.c. Anistone tiek uzskatīta par vienu no pasaules skaistākajām sievietēm.

►    Latvijas sieviešu vidū iecienītā seriāla „Sekss un lielpilsēta” varones Kerijas Bredšovas atveidotāja Sāra Džesika Pārkere (Sarah Jessica Parker) arī nēsājusi šo aproci.

Nēsātāju vidū ir vēl daudz slavenu sieviešu – Kima Kardašajana (Kim Kardashian), Vanesa Hadžensa (Vanessa Hudgens), Andželīna Džollija (Angelina Jolly)u.c.

Cartier zīmola produkciju iecīnījis arī Eltons Džons (Elton John) un dažādi modes pasaules pārstāvji -modes pārstāvji - modeles  Coco Rocha, Hilary Rhoda, Tao Okamoto stiliste, Rachel Zoe, dizaineris  Phillip Lim un Zac Posen. Savukārt Ketija Perija (Katy Perry) rozā 5-karātu briljanta gredzenu no Cartier saņēma no bijušā vīra Rasela Brenda (Russell Brand). Tas ir saprotami, jo šim unikālam zīmolam ir vairāk nekā 160 gadu un visu šo gadu laikā radītas kvalitatīvas juvelieru kolekcijas, briļļu rāmji un saulesbrilles, grezni pulksteņi un parfimērijas līnija, kuras nespēj atstāt vienaldzīgu ikvienu, kuram ir laba gaume.

 

CARTIER smaržas

Kompānija, kā jau daudzi populāri zīmoli, ir radījusi arī savu smaržu līnijas. Par šīs kompānijas radītajiem aromātiem saka - smalkas, burvīgas, izsmalcinātas kompozīcijas, kurus radītas īsteniem kvalitatīvas parfimērijas cienītājiem. Nav iespējams pretoties svaigu un juteklisku aromātu valdzinājumam, kas ieved mūs lieliskā un greznā pasaulē. Parfimērija no Cartier - tā ir izsmalcināta garša, prestižs, un šarma iemiesojums.

2012. gadā tika izveidots iecienīts aromāts „Eau de Cartier Essence de Bois Cartier” Šis aromāts ir ar neaizmirstamu noskaņu, tas atšķiras no citiem jaunumiem ar savu aristokrātisko un elegant dabīgumu, kā arī  vienreizēju harmoniju, kas iedvesmo uz radošo domāšanu un dodot vienreizēju baudu no dzīves brīvības. Tas atspoguļo neatkarību un individualitāti. Aromāts sevī apvieno šādus aromātus : bergamotu, vijolītes, lavandu, muskusu pačūliju, agara koku un pelēko ambru.

 

CARTIER pulksteņi – ekskluzīvas dāvanas, kuras atceļojušas uz Latviju

2012. gadā tika organizēta valsts vizīte uz Kataru un Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kuras laikā Latvijas bijušais premjers Valdis Dombrovskis un viņu pavadošās personas dāvanās no Kataras emīra saņēmušas ekskluzīvus Šveices pulksteņus. Kataras emīrs kopumā Latvijas delegāciaji uzdāvinājis desmit Šveices pulksteņus.Dāvināti tika tādi pulksteņi kā „Rolex Oyster Perpetual Date Just" ar 18 karātiem zelta un iestrādātiem 52 dimantiem; „ Bulgari Assioma" - sieviešu rokas pulksteni ar kvarca mehānismu, 18 karātiem zelta un safīra stiklu, kā arī vairāki CARTIER radītie pulksteņu modeļi „Cartier Ballon Blew".

Alberts

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti