Dan Sykes šovs Emergency Fish Party – par sevis pieņemšanu jeb somatiku

Cilvēks un Sabiedrība | 2018-12-14 16:21:13 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

Ikvienam no mums ir augums, ko veido ķermenis, prāts un jūtas. Visas trīs daļas veido to, kādi mēs esam izauguši un to, kāda ir mūsu pieredze. Kas ir somatika? Tas ir mēģinājums iepazīt sevi caur šiem trīs elementiem un tādējādi nokļūstam tuvāk veselībai, kurā dzīvo gan iekšējais miers, gan harmonija, gan sevis pieņemšana. Somatika nozīmē savas identitātes atgriešanu un vieglāku apkārtējās pasaules pieņemšanu. Parasti, tie ir maigi, rūpīgi un sevis cieņpilni pašizziņas procesi.

Šovs, kas palīdz atrast sevi un savas iespēju robežas

Dan Sykes šovs Emergency Fish Party ir stāsts par sevis pieņemšanu varbūt ne tik mierīgā formā, taču dod iespēju saprast, kā ir pieņemts pašam sevi un ko nozīmē sevis izzināšana. Tas ir šovs, kas parāda cilvēka iespēju robežas un ko varam panākt vien ar drosmi un vēlmi sevi izzināt.

Vairumam cilvēku prāts parasti dominē pār jūtām un ķermeni, kas izjauc dabīgo līdzsvaru un rada grūtības, slimības vai citas problēmas sevī pašā vai ar citiem. Tik brīviem cilvēkiem kā Dan Sykes, tā nav problēma, jo viss ir kā uz delnas. Ja tas nav iespējams, tad iespējams piedalīties somatikas semināros, kur gar praktiski iepazīst dažādas pieejas, kas palīdz apzināties – kur meklēt problēmu saknes? Kā tās risināt? Dan Sykes šovs lieliski parāda, kā var risināt savas problēmas.

Kontrolē ķermeni, izmantojot prātu

Principā, tas, par ko stāstīts šovā ir jau vairākus gadu simtus ilga vēsture un zināšanas. Diemžēl, ķermeņa veidošana par apskates (un ne tikai) objektu ir mūsdienu kultūras fenomens. Taču jau izsenis, kopš  Dekarta laikiem 17.gadsimtā, kad viņš pirmais sāka runāt par to, ka ķermenis tiek nošķirts no prāta un tas ir pats galvenais. Arī somatika ir par to, ka spējam kontrolēt savu ķermeni, izmantojot prātu.

Emergency Fish Party dalībniekiem somatika ir ceļš uz harmoniju un mīlestību, kas sākas pašam ar sevi. Izzinot, ieklausoties, pamēģinot dažādas reizēm pat trakas un šķietami neizdarāmas lietas, iemācāmies sevi līdzsvarot. Laimīgs cilvēks spēj atrast  balansu, apzināties sevi un pieņemt to, kādi esam.

Somatika palīdz atrast sevi

Diemžēl, jau bērnus mēs mācām vērst uzmanību vairāk uz ārpasauli, nekā savu iekšējo pasauli.  mēs tiekam mācīti vērst uzmanību uz ārpasauli- pasauli ārpus mums pašiem. Jāatzīmē, ka tas ir skatiens vienā virzienā, kas nereti traucē attīstīties un nobriest. Somatika palīdz atgriezties sajūtām, jūtām, iztēli, asociācijām, atmiņām, nozīmi, simboliem.

Žeņ Šeņ

Raksta autors

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti