Vecpuišu ballīte – tradīcijas un mūsdienas

Cilvēks un Sabiedrība | 2016-06-22 11:08:19 | Monika Melle | Komentāri ()

Tomēr dažreiz viss notiek arī citādāk– idejas vecpuišu ballītei tiek aizņemtas no Holivudas kulta filmām.  



Aizsākumi meklējami vēl senajos Spartas laikos, kad vīrieši sapulcējās, lai mierīgi pavakariņotu ar līgavaini kāzu priekšvakarā. Tā tika atzīmēta pēdējā neprecētā drauga vai radinieka diena pirms ģimenes dzīves uzsākšanas. Laikam ejot, tāda vecās dzīves pavadīšana pārvērtās par vīriešu trakulīgu vakaru, kad uzvedās ne tikai tā, kā vēlāk nebūs iespējams, bet bieži vien arī tā, kā nekad nebija uzvedušies pirms tam. 



Šobrīd vecpuišu ballīte ir kļuvusi par svinībām, kad tiek izmēģinātas vīrišķīgas, ekstremālas izklaides, izbaudīta pēdējo (bieži vien ne pārāk apģērbtu) meiteņu uzmanība, un tas viss vainagojas ar ievērojamu daudzumu alkohola. 



Izklaides vecpuišu ballītei iepriekš plāno un gatavo visi dalībnieki vai viens izraudzīts cilvēks (visbiežāk – līgavaiņa vedējs), vai arī tiek lūgta palīdzība profesionāliem pasākumu organizatoriem. Lai pēdējās mamutu mednieku svinības būtu patiešām izdevušās, idejas var tikt aizņemtas jau no notikušām svinībām, citiem vārdiem – pēc īstu vīru pārbaudītas metodes. 



Lai vecpuišu ballīte būtu patiešām neatkārtojama, aicinām pievērst uzmanību svarīgākajiem nosacījumiem/ieteikumiem. 



• Izstrādājiet plānu A, bet vēl labāk – arī plānu B. Lai izvairītos no pārpratumiem, neapmierinātības un haosa, vislabāk ir visu saplānot un padomāt arī par rezerves variantu gadījumam, ja nu kaut kas nesanāktu. Kopumā tas ļaus noorganizēt nevainojamas un racionāli saplānotas svinības, kuru notikumu secība, izklaides un atrakcijas būs loģiski izkārtotas. 

• Uzticiet organizēšanu vienai personai. Vecpuišu ballītes uzdevumi, izklaižu meklēšana, klubu rezervācijas – izvairīsieties no nevajadzīgiem strīdiem, ja to darīs un organizēs viens cilvēks vai, augstākais, pāris cilvēku.

• Parunājiet ar līgavaini. Neizlemiet viņa vietā un pakonsultējieties, kādus cilvēkus viņš svinībās grib redzēt, kādas izklaides cer sagaidīt, vai vēlētos skaļu un efektīgu ballīti vai mierīgu pabūšanu kopā ar tuvākajiem draugiem, bet varbūt ir vēlēšanās doties izbraukumā dabā – tās ir svinības, kas ir veltītas pēdējās kā neprecēta cilvēka dienas atzīmēšanai, tad lai nu tās ir un paliek VIŅA svinības. 

• Idejas vecpuišu ballītei var rasties no līgavaiņa vaļaspriekiem. Ja ir grūtības izdomāt, ko interesantu varētu darīt, ņemiet un sarakstiet jomas vai darbības, kas interesē nākamo ģimenes galvu. Uz tā pamata idejas pašas iešausies prātā. Piemēram, ja līgavainim patīk šaušana un viņš bieži apmeklē šautuvi, sarīkojiet lāzeru cīņu; viņam patīk automašīnas – iznomājiet sporta bolīdu, kura jaudīgumu varēs izmēģināt trasē utt. 



Vecpuišu ballītē nedrīkst aizmirst arī par svarīgākajiem, t.i., tradicionālajiem mērķiem– līgavaini atrunāt no laulībām un/vai norūdīt ģimenes dzīvei. Uz šo mērķu pamata var sagudrot īpaši asprātīgus un oriģinālus uzdevumus. Un tagad atliek vien izlemt – vai nu jūs balstīsieties un holivudas filmām vai labākie pasaules režisori radīs iedvesmu no jūsu piedzīvojumiem! 



Monika Melle

Monika Melle

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti