Mūzikas skolas visās Latvijas pilsētās

Cilvēks un Sabiedrība | 2018-03-27 16:41:50 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

Katrs no mums ir ja ne gājis mūzikas skolā, tad vismaz dzirdējis kādu nostāstu no saviem klases biedriem vai draugiem, kas ir šo iestādi apmeklējuši. Nereti tie ir nostāsti par to, ka bijusi briesmīga klavieru skolotāja, kas mēdza sist pa pirkstiem ar lineālu vai arī kāds pedagogs, kas centies iemācīt to, kas nemaz nav jāzina, tomēr uzskatījis to par tik svarīgu un dzīvē nepieciešamu vielu, ka bija gatavs vai uz galvas nostāties, lai tikai audzēkņi tam visam noticētu un beidzot sāktu mācīties.

Tomēr mūzikas skola nemaz nav vieta, kur moka bērnus. Tā ir vieta, kur ne vien iepazīties ar klasisko mūziku un tās attīstību cauri gadsimtiem, bet arī iespēja iegūt jaunus draugus, kam ir kopīgas intereses un aktivitātes. Lai veiksmīgi sāktu apgūt mūzikas plašos dziļumus ir jāizvēlas instruments, kas patiesi piesaista ne vien pēc sava izskata un kādas filmas dēļ, bet arī tā skanējuma dēļ. Jāsaprot arī, ka ne visiem ir piemēroti visi instrumenti. Tas atkarīgs gan no auguma īpatnībām, gan no vecuma, kurā sākam apgūt instrumenta spēli. Jo laicīgāk tiek uzsāktas mācības, jo lielāka būs izvēle starp piedāvātajiem instrumentiem.

Mūzikas skolas Latvijā ir ļoti pieprasīta ārpus skolas aktivitāte, kas ir ne vien izklaidējoša, bet arī palīdzēs iemācīties disciplīnu, ļaus apgūt laika plānošanu un palīdzēs trenēt atmiņu. Pirmajā brīdī mūzikas pasaule var šķist sarežģīta un skarba, tomēr, kad tā jau iepazīta un mazliet izprasta ir skaidrs, ka tā nemaz tāda nav. Tā prasa konstantu darbu un atkārtošanu. Protams ne visiem tas būs pa spēkam, bet ikvienam tā būs lieliska pieredze, kas attīstīs gan prasmi domāt, gan iztēli, kas būs svarīga ne tikai skolā risinot matemātikas uzdevumus, bet arī tālākajā nākotnē.

Reizēm tiešām ir nācies dzirdēt par skarbām skolotājām un pārāk smagu mācību vielu, tomēr katram, kas dzīvē vēlas kaut ko sasniegt būtu jāzina, kā tikt galā ar grūtībām un kā patstāvīgi organizēt savu laiku. Mūzikas skola būs lielisks piedzīvojums gan bērnam, gan viņa vecākiem, kam būs iespēja apmeklēt koncertus un redzēt, kā bērns apgūst vienu no lielākajām dzīves dāvanām - mūzikas instrumenta spēli.

Žeņ Šeņ

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti