Sveces liesmiņa ir siltuma un mājīguma avots

Mājai | 2018-09-21 11:21:45 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

Kurš gan bērnībā nav sēdējis pie svecītes un priecājies, kā liesmiņa lēkā mainoties gaisa kustībai? Kurš gan savu romantiskāko vakaru spēj iztēloties bez svecītēm, kas izkārtotas tā, lai radītu pieklusinātu atmosfēru? Tomēr sveces nav vien izklaidei un atmosfēras radīšanai. Reiz bija laiki, kad tās bija vienīgais vakara apgaismojums, tāpēc darbus nācās pabeigt līdz ar saulrietu. Svece bija glābiņš, lai garajos ziemas vakaros varētu vismaz paturpināt adīt iesāktos cimdus vai kamzoli. Šobrīd tās ir vien skaists mājas aksesuārs, par ko neko daudz nezinām, izvēlamies to pēc krāsas, smaržas vai lieluma, lai tā iederētos interjerā un nekristu ārā no svečtura.

Mūsdienās pārdod sveces pārsvarā izgatavo no parafīna vaska, tomēr, tas nav vienīgais materiāls. Aizvien diezgan populāri ir tās liet no dabīgā bišu vaska, kas ne vien ļauj izveidot skaistas figūriņas, bet arī rada skaistu vaska aromātu telpā, kad tās tiek dedzinātas. Bieži vien šo aktivitāti organizē skolās uz sveču dienām, lai bērni zinātu, kā tad rodas šie mazie gaismas un siltuma avotiņi. Pats process ir diezgan vienkāršs, kā arī neprasa lielus līdzekļus.

Šobrīd Latvijā viena no lielākajām sveču ražotnēm atrodas Dobelē. Tā ne vien pārdod, bet arī ļauj visiem interesentiem doties ekskursijās, lai ieraudzītu savām acīm visu garo tapšanas procesu. Mēs esam pieraduši pie baltajām un sarkanajām eglīšu svecītēm, bet ja pajautāsim saviem vecākiem, tad viņu eglītes noteikti rotāja Dobeles savītās, krāsainās svecītes. Vienā iepakojumā bija vismaz piecas krāsas, kas padarīja tās par izcilu dekorāciju pat tad, ja citas nebija pieejamas. Šobrīd pārdot sveces ir īsts izaicinājums. Tirgū pieejamas gan ar roku apgleznotas, gan visdažādāko formu, tomēr, ja katrs spēs atrast savu nišu šajā ražotnē, noteikti bizness nepaliks nepamanīts.

Ja arī tev patīk piepildīt istabu ar siltumu un gaismu, ielūkojies dalder.lv tur šobrīd pieejams lielākais un plašākais saraksts ar sveču ražotājiem un tirgotājiem, kas ļaus jums atrast savai gaumei tīkamāko. Protams aromātus šeit nebūs iespējas pasmaržot, tomēr apraksti ļaus iegrimt maģiskajā pasaulē.

Žeņ Šeņ

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti