Valūtas maiņas punkti un izdevīgāko valūtas kursu izvēle

Bizness un Finanses | 2018-02-27 15:26:11 | Žeņ Šeņ | Komentāri ()

Dodoties uz ārzemēm pirmā doma noteikti ir par čemodānu kravāšanu un saulesbrillēm, kas noteikti noderēs, bet gudrs ceļotājs ir prātīgs ceļotājs, kas atceras arī par tādām lietām kā naudas maiņu jau pirms ceļojuma. Lai gan šķiet, ka mūsdienās mūs nekas neattur no ceļošanas, jo visur taču ir pieejami bankomāti un karšu lasītāji, tomēr ne vienmēr visās valstīs ir pieejami lasītāji, kas spēs atpazīt tieši mūsu kartes, kā arī nedrīkst aizmirst par komisijām, kas bieži vien tiek piestādītas par bankomātu izmantošanu citā valstī. Protams pastāv iespēja arī doties uz tuvāko banku un veikt valūtas maiņu skaidrā naudā, tomēr arī tur tiks piestādīta komisijas maksa.

Skaidras naudas maiņu Latvijā piedāvā jebkura banka, kā arī valūtas maiņas punkti, tomēr arī tur varam saskarties ar dažādām problēmām. Ja naudu vēlamies mainīt steidzami, bieži var gadīties, ka konkrētā valūta nav pieejama. Lai šādas problēmas negadītos, izdevīga valūtas maiņa jāpadomā jau laicīgi. Vislabāk to darīt vismaz divas nedēļas pirms došanās uz ārvalstīm. Tā varam laicīgi noskaidrot izdevīgāko kursu un pieteikt sev nepieciešamo valūtu pat ja tā šobrīd nav pieejama.

Lielākie valūtas maiņas punkti šobrīd ir SIA”Tavex”, “Eurex” un “Money express”, kas piedāvā pirkt un pārdot valūtas ar skaidras naudas darījumiem, tajos arī ir pieejami visizdevīgākie maiņas kursi, kā rezultātā nenāksies zaudēt naudu komisijas maksās un valūtas kursa dēļ. Ja iepriekš grūti paredzēt, cik daudz naudas nepieciešams, ir vērts jau laicīgi izpētīt apkārtni uz kuru dosieties un atrast tuvāko un izdevīgāko maiņas punktu arī tur, ja nu gadījuma naudas līdzekļi pietrūkst.

Nereti gadās arī tā, ka kurss uz vietas ārzemēs būs daudz izdevīgāks, nekā šeit Latvijā, bet lai nenāktos piedzīvot nepatīkamus brīžus pirms esat nokļuvuši līdz maiņas punktam, ir vērts paņemt līdz kaut nelielu naudas summu skaidrā naudā, lai vajadzības gadījumā vietā, kur bezskaidras naudas norēķini nav pieejami nenāktos noplātīt rokas un palikt bez nepieciešamā pakalpojuma vai preces, kas tajā brīdī ir nepieciešams.

Laikā, kad gandrīz visa Eiropa jau izmanto eiro valūtu, reti gadās nokļūt vietā, kur norēķini notiek vien vietējās valsts valūtā, tomēr, lai cik pārliecināti mēs nebūtu par to, ka arī valstī uz kuru dodamies būs pieejama eiro valūta vai arī bankomāts, kas nepieprasīs milzīgu komisiju, prātīgāk būs to noskaidrot laicīgi un sagatavoties jau iepriekš veicot naudas maiņu, ja tas nepieciešams, vai arī noskaidrot tuvāko vietu, kur to nepieciešamības gadījumā būs iespējams izdarīt.

Žeņ Šeņ

Raksta autors

Atslēgas vārdi

Komentāri ()

Jaunākie raksti

Populārākie raksti